ФК РОЗОВА ДОЛИНА
Сподели

2003-04 - Югоизточна "В" група

Преди началото на новия футболен сезон президентът на клуба
Христо Гоцков представя новия старши треньор в лицето на Дими-
тър Сивов и помощниците Калоян Калоянов и Пенко Манев. Снимка
на отбора от този сезон може да видите във фотоалбума в края на
книгата.
„Розова долина“ стартира сезона с две поредни победи, но след за-
губата от „Поморие“ на собствен терен с 1:3 се получава срив в отбо-
ра. Някои от футболистите, на които са разчитали, напускат клуба.
Налага се дори старши треньорът Димитър Сивов да влиза в игра и
да попълва дупките. В 6. кръг „Розите“ допускат и загуба от „Марица“
(Пловдив) с 6:0. В две поредни домакинства в 9. и 10. кръг казанлъча-
ни записват две внушителни победи – 7:2 срещу „Граничар“ (Кирко-
во) и 3:0 срещу „Камено“ (Камено, Бургаско), но последните кръгове
отново реализират загуби, които отреждат 11-то място в есенното
класиране. Играта на отбора е на приливи и отливи, но поради лип-
са на финансова стабилност, това не учудва никого. От 16 отбора в
тази група само 5 не се издържат от общините, като в това число е и
„Розова долина“, но другите четири – „Поморие“, „Берое“, „Марица“ и
„Космос“ – имат зад гърба си и солидни спонсори. „Розова долина“ е
единственият отбор, който се финансира „на парче“.
Вторият сезон не е по-различен от първия. „Розите“ допускат за-
губа със 7:0 от „Спартак“ (Пловдив), но в последния кръг бият с 5:1
„Борислав“ (Първомай) и завършват на 12. място. През пролетта за-
писваме общо 5 победи, 1 равен и 9 загуби.
През този сезон се играе и турнирът за купа „Роза“, който е
за деца, родени през 1991 и 1992 г. Класиране на отборите: 1. ФК
„Чирпан“, 2. ПФК „Берое“ (Стара Загора), 3. „Розова долина“ (ро-
дени 1991 г.), 4. „Розова долина“ (родени 1992 г.), 5. ФК „Ботев“
(Гълъбово).
Контроли през зимната пауза: От 9 изиграни мача отборът по-
беждава в 5 и губи 4: „Слънчев бряг“ – „Розова долина“ 2:0, „Розова
долина“ – „Берое“ 1:3, „Розова долина“ – „Видима Раковски“ (Се-
влиево) 1:4, „Сиера“ (Димитровград) – „Розова долина“ 1:6, „Розо-
ва долина“ – „Сиера“ 7:0, „Тунджа“ (Павел баня) – „Розова доли-
на“ 1:3, „Розова долина“ – „Янтра“ (Габрово) 1:0, „Розова долина“
– „Николаев“ (Украйна) 0:3, „Розова долина“ – „Левски“ (Стара
Загора) 2:1.


N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

1.

Поморие (Поморие)^

30

25

1

4

94:24

70

76

2.

Марица (Пловдив)

30

22

2

6

70:18

52

68

3.

Металик (Сопот)

30

19

1

10

58:40

  18

58

4.

Берое АКБ (Стара Загора)

30

17

4

9

58:25

33

55

5.

Хасково(Хасково)

30

17

4

9

59:39

20

55

6.

Спартак-С 94 (Пловдив)

30

17

1

12

67:33

34

52

7.

Хеброс (Харманли)

30

15

5

10

46:39

7

50

8.

Асеновец (Асеновград)

30

15

3

12

47:33

11

48

9.

Камено (Камено)

30

12

6

12

33:44

-11

42

10.

Космос (Бургас)

30

13

1

16

49:49

0

40

11.

Брестник (Пловдив)

30

12

4

14

39:50

-11

40

12.

Розова долина (Казанлък)

30

11

2

17

46:59

-13

35

13.

Сливен 2000(Сливен)

30

10

2

18

44:71

-27

32

14.

Граничар (Кирково)

30

5

3

22

20:83

-63

18

15.

Граничар (Свиленград)

30

4

5

21

21:87

-66

17

16.

Карнобат (Карнобат)

30

3

2

25

20:74

-53

11


Отпадат: Граничар (Сгр) и Карнобат(Карн)

Влизат: Загорец (Нова Загора), Локомотив(Стз), Арда (Кж), Левски(Стз), Марица(Крумгр), Сокол(Асегр)

Забележка: - Новакът в групата Боруй (Стара Загора) сменя името си на Берое АКБ (Стара Загора)

Розова долина срещу другите кръг по кръг

N кръг

Отбор

Д/Г

Р

М

N кръг

р

Д/Г

М

1 кръг

Берое  АКБ (Стара Загора)

Д

1:0

/

място

16 кръг

0:2

Г

 13

място

2 кръг

Граничар (Свиленград)

Г

2:0

2

място

17

кръг

2:1

Д

 12

място

3 кръг

Поморие (Поморие)

Д

1:3

      7

място

18 кръг

0:2

  Г

    12

място

4 кръг

Металик (Сопот)

Г

0:1

6 място

  19

кръг

2:0

Д

    12 място

5  кръг

Карнобат (Карнобат)

Д

3:2

6

място

20 кръг

3:1

Д

12 място

6 кръг

Марица (Пловдив)

Г

0:6

10

място

21 кръг

0:2

Д

10 място

7 кръг

Асеновец (Асеновград)

Д

0:1

12

място

22 кръг

0:2

Г

 11 място

8 кръг

Космос (Бургас)

Г

2:4

 13

място

23 кръг

3:1

Д

10 място

9 кръг

Граничар (Кирково)

Д

7:2

11 място

24 кръг

0:1

Г

10

място

10 кръг

Камено (Камено)

Д

3:0

11 място

25 кръг

1:2

Г

10 място

11 кръг

Сливен (Сливен)

Г

1:2

13

място

26 кръг

1:1

Д

12 място

12 кръг

Хеброс (Харманли)

Д

3:2

  9

място

27 кръг

1:4

Г

12 място

13кръг

Хасково (Хасково)

Г

3:3

11  място

28 кръг

1:3

Д

12 място

14 кръг

Спартак (Пловдив)

Д

0:1

 11 място

29 кръг

0:7

Г

12

място

15 кръг

Брестник (Пловдив)

Г

1:2

     13 място

30 кръг

5:1

Д

 12

място

ПРОЛЕТЕН СЕЗОН:
ПОБЕДИ - 6, РАВНИ - 1, ЗАГУБИ - 8, ГОЛОВА РАЗЛИКА - 27:29, ТОЧКИ - 19

ЕСЕНЕН СЕЗОН:
ПОБЕДИ - 5, РАВНИ - 1, ЗАГУБИ - 9, ГОЛОВА РАЗЛИКА - 19:30, ТОЧКИ - 16

ОБЩО ЗА СЕЗОНА:
ПОБЕДИ - 11, РАВНИ - 2, ЗАГУБИ - 17, ГОЛОВА РАЗЛИКА - 46:59. ТОЧКИ - 35

Областни футболни групи - сезон 2003/04

Областна футболна група - Стара Загора     
Крайно класиране:                   
                                                          М    П   Р   З        ГР       Т
 
1. БЕРОЕ ЮНИОН (СТАРА ЗАГОРА)  18   12   5   1    50:12    41
--------------------------------------------------------------
2. Левски (Стара Загора)                    18   11   6   1    37:10    39
3. Ботев (Гълъбово)                           18   11   1   6    51:26    34
4. Единство (Гурково)                        18   11   1   6    47:36    34
5. Верея (Стара Загора)                     18    9   4   5    33:27    31
6. Локомотив (Стара Загора)               18    8   6   4    34:23    30
7. Бенковски (Николаево)                  18    6   0  12    28:49    18
8. Берое (Стара Загора)                     18    4   3  11    23:43    15
9. Тунджа (Павел баня)                      18    3   4  11    28:51    13
10. Траяна (Стара Загора)                  18    0   0  18     0:54     0 [*]
 
 
Забележки:

[*] - отборът на Траяна (Стара Загора) не започна участие
в първенството, от областния съвет на БФС са решили да
присъждат служебни победи на съперника им до края на сезона,
което противоречи на наредбата за първенствата и турнирите
    - ФК Берое (Стара Загора) провежда домакинските си срещи на
стадиона в село Загоре
    - ФК Левски (Стара Загора) провежда домакинските си срещи на
ст. "Локомотив" в Стара Загора
    - ФК Верея (Стара Загора) провежда домакинските си срещи на
комплекса в кв. "Кольо Ганчев"
    - ФК Берое Юнион (Стара Загора) провежда домакинските си срещи
на помощното игрище до ст. "Локомотив" в Стара Загора
    - ФК Берое (Стара Загора) е истинският шампион на България от
1986 г. Играещият през този сезон в "Б" ПФГ отбор не е наследник
на ФК Берое (Стара Загора) и няма нищо общо с него.
 
В момента разглеждате олекотената мобилна версия на уебсайта. Към пълната версия.
Уебсайт в Alle.bg