ФК РОЗОВА ДОЛИНА
Сподели

2002-03 - Югоизточна „В“ група

След 2-годишна пауза „Розова долина“ отново е във „В“ група.
Преди старта на първенството „Розите“ провеждат 11 контроли.
Постигат 2 победи, 3 равни и 6 загуби с голова разлика 16:21. За
треньор на отбора е назначен Христо Попов, а помощник е Тошко
Кефалов. 30 футболисти минават през отбора в подготвителния
период.
Състав през сезона:
Рачков, Ивайло Грудев, Тодоров – вратари, Радослав Митев,
Кирил Марков, Трифонов, Кръстев, Стефан Орозов, Петко
Петков, Калоян Калоянов, Иван Делев,Петър Парегов, Дечев, 
Антим Паральов, Ангел Шамбуров, Тонев, Колев, Бозуков, Маринов, 
Алексидис, Боюклиев, Салиев, Трифонов,Цанев, Камбуров.
Есенния полусезон
„Розите“ завършват на девето място с 5 победи, 1 равен и 7 загуби
и голова разлика 20:24 и 16 точки.
Преди старта на пролетния полусезон, „Розова долина“ събира
едва 18 футболисти, всички местни момчета, бивши и настоящи
юноши.
Образува се и нов футболен клуб на 09.02.2003 г., наречен
Обединен футболен клуб „Розова долина“ (Казанлък), който на-
следява ПФК „Розова долина“. Отборът в първия мач прави 1:1 с
„Металик“ като домакин, губи две поредни гостувания и побежда-
ва отбора на Лечков – „Сливен“ – с 3:1.
През втория полусезон казанлъчани не допускат загуба като до-
макин, но като гост постигат само едно равенство, общ актив от
8 победи, 4 равни и 14 загуби и голова разлика 32:42 с 28 точки,
отборът завършва на 10. място в крайното класиране.

Казанлък е домакин на областен детски футболен турнир „Да-
нониада-2003“. Победители стават децата от СОУ „Пейо Яворов“
(Чирпан), които побеждават на финала казанлъшкия представи-
тел ОУ „Кулата“ с 2:0.
Контроли. Преди сезона: „Розова долина“ – „Берое“ 0:0 и 5:1,
„Борислав“ (Първомай) – „Розова долина“ 2:1, „Металик“ (Сопот)
– „Розова долина“ 1:1, „Розова долина“ – „Металик“ 1:2, „Розова
долина“ – „Резеспорт“ (Турция) 0:1, „Розова долина“ – „Марица“
4:1, „Янтра“ (Габрово) – „Розова долина“ 5:0, „Сливен“ – „Розова
долина“ 4:1, „Розова долина – „Сливен“ 3:3 и „Розова долина“ –
„Хасково“ 0:1. По време на сезона тимът има кръгове, в които по-
чива заради отказване на „Свиленград“, „Порт“ (Бургас) и „Заго-
рец“ (Нова Загора). В тези паузи се изиграват няколко контроли.
В една от тях „Розова долина“ се среща с „Локомотив“ (Пловдив),
воден от Димитър Димитров-Херо. Двубоят се играе в Пловдив и
„Розите“ губят с 12:1. Втората контрола е с „Берое“ (Стара Заго-
ра), изиграна в Стара Загора. Мачът се играе в проливен дъжд и
завършва с победа на старозагорци с 3:2. Головете за казанлъчани
бележат Димитър Сивов и Иван Делев. Третата контрола е с „Бен-
ковски“ (Николаево) и завършва с победа 7:2 за „Розова долина“.
Голове на Калоян Калоянов – 3, Петър Парегов – 2, Иван Делев и
Радослав Митев – 1. През зимната пауза се играят приятелските
срещи: „Розова долина“ – „Левски“ (София) юноши 0:4 и 2:2, „Ро-
зова долина“ – „Сливен“ 3:3, „Розова долина“ – „Аркус“ (Лясковец)
3:0 и 1:1.
Югоизточна 2002-2003
==============================
Квалификации за влизане във „В” група
Участници: 
"A" OФГ Пловдив:        Борислав (Първомай)
"A" OФГ Смолян:          Няма участник
"A" OФГ Стара Загора: Розова долина (Казанлък)
"A" OФГ Хасково:        Хеброс (Харманли)
"A" OФГ Кърджали:     Граничар (Кирково)
"A" OФГ Ямбол :          Стефан Караджа 99 (Синапово)
"A" OФГ Сливен:         Кортен – отказал участие
"A" OФГ Бургас:          Карнобат (Карнобат)
[*] – Кортен (Кортен)- Бяха изключени от квалификацията, 
тъй като не отговарят на критериите за участие във "В"група. 

Квалификации:  
Срещи:  02.06.2002, Събота: 
Пловдив,стадион „Спартак”:
Розова долина (Казанлък) – Стефан Караджа'99 (Синапово)         3:0
Пловдив,стадион „Ботев”:
Хеброс (Харманли)- Борислав (Първомай)                                      1:2
Пловдив,стадион „Пловдив”:
Граничар (Кирково) – Карнобат (Карнобат)                                    1:1
класира се Карнобат 

Розова долина (Казанлък), Борислав (Първомай) и Карнобат (Карнобат) 
са новите членове на Югоизточна „В” група.  
Забележки:
--------------------------  
- OФК Несебър (Несебър) – Слънчев бряг (Несебър).  
- Загорец (Нова Загора) се отТегля от групата.  
- Порт (Бургас) се отТегля от групата.  
- Хеброс (Харманли) заема мястото на отказалия се Порт (Бургас) 
- СвиленграД (Свиленград) не се явява първия мач и не започва първенството. 



N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

1.

Слънчев бряг (Несебър)^

26

24

1

1

58:13

45

73

2.

Хасково (Хасково)

26

19

2

5

50:24

26

59

3.

Асеновец (Асеновград)

26

16

5

5

49:24

25

53

4.

Сливен 2000 (Сливен)

26

15

3

8

64:41

23

48

5.

Поморие (Поморие)

26

11

6

9

45;27

18

39

6.

Металик (Сопот)

26

11

6

9

37:34

3

39

7.

Камено (Камено)

26

12

2

12

30:31

-1

38

8.

Космос (Бургас)

26

12

0

14

38:48

-10

36

9.

Спартак (Пловдив)

26

10

2

14

38:37

1

32

10.

Розова долина (Казанлък)

26

8

4

14

32:42

-10

28

11.

Марица (Пловдив)

26

8

3

15

27:39

-12

27

12.

Карнобат (Карнобат)

26

6

4

16

22:51

-29

22

13.

Хеброс (Харманли)

26

5

4

17

35:57

-22

19

14.

Борислав (Първомай)

26

3

2

21

19:76

-57

11

***

Свиленград (Свиленград)*

*

*

*

*

***

*

*

***

Загорец (Нова Загора)*

*

*

*

*

***

*

*

***

Порт (Бургас)*

*

*

*

*

***

*

*


* - Преди началото на първенствотоСвиленград, Загорец(Нз) и Порт (Бс) обявиха че се отказват от участие в групата.

Отпада: Борислав (Първомай).

Визатат: Боруй(Стз), Брестник (Пд), Граничар (Кирково), Граничар 2002(Свиленград).

Розова долина срещу другите кръг по кръг

N кръг

Отбор

Д/Г

Р

М

N кръг

р

Д/Г

М

1 кръг

Слънчев бряг (Несебър)

Д

0:1

/

място

16 кръг

0:3

Г

 14

място

2 кръг

Металик (Сопот)

Г

0:2

9

място

17

кръг

1:1

Д

 14

място

3 кръг

Карнобат (Карнобат)

Д

3:1

      9

място

18 кръг

0:1

  Г

    14

място

4 кръг

Поморие (Поморие)

Д

3:1

6 място

  19

кръг

1:3

Г

    14 място

5  кръг

Сливен (Сливен)

Г

1:3

7

място

20 кръг

3:1

Д

12 място

6 кръг

Марица (Пловдив)

Д

2:0

 6

място

21 кръг

0:1

Г

12 място

7 кръг

Спартак (Пловдив)

Г

1:2

 7

място

22 кръг

3:0

Д

 12 място

8 кръг

Космос (Бургас)

Д

3:1

  7

място

23 кръг

0:3

Г

10 място

9 кръг

Почива

Г

:

 7 място

24 кръг

:

Д

14

място

10 кръг

Камено (Камено)

Д

0:0

 7 място

25 кръг

0:1

Г

14 място

11 кръг

Борислав (Първомай)

Г

2:5

 7

място

26 кръг

2:0

Д

14 място

12 кръг

Хасково (Хасково)

Д

1:4

  8

място

27 кръг

0:2

Г

14 място

13кръг

Почива

Г

:

 9  място

28 кръг

:

Д

14 място

14 кръг

Хеброс (Харманли)

Д

3:2

 9 място

29 кръг

1:1

Г

14

място

15 кръг

Асеновец (Асеновград)

Г

1:2

      9 място

30 кръг

1:1

Д

 13

място

------------------------------------------------------------------------------------------------------     
Отбор                                       1    2   3     4    5    6    7    8    9   10   11  12  13  14
------------------------------------------------------------------------------------------------------ 
1. Асеновец (Асеновград)       XXX 9:0 3:0 2:0 3:2 3:0 1:0 3:1 0:0 2:1 0:0 1:1 1:0 3:0 
2. Борислав (Първомай)          0:2 XXX 0:5 2:3 3:0 0:1 1:1 1:2 0:4 5:2 0:4 0:1 0:4 3:2 
3. Хасково (Хасково)              2:0 1:0 XXX 2:0 1:0 1:0 2:0 3:0 2:1 2:0 2:5 1:0 2:1 5:2 
4. Камено (Камено)                 1:0 3:0 0:2 XXX 0:0 4:0 3:0 2:0 2:0 1:0 0:1 1:0 0:2 4:0 
5. Карнобат (Карнобат)           0:2 3:1 1:2 0:2 XXX 2:0 3:0 0:2 0:0 1:0 1:2 1:1 3:0 2:2 
6. Космос (Бургас)                  3:4 3:0 2:3 3:1 3:0 XXX 3:0 1:0 1:0 3:0 2:3 3:0 3:0 3:0 
7. Марица (Пловдив)               2:3 2:0 1:1 2:1 1:0 4:1 XXX 2:3 0:0 1:0 0:1 2:0 0:1 2:0 
8. Металик (Сопот)                  3:1 2:2 2:2 3:0 3:0 3:0 1:0 XXX 0:1 2:0 0:1 4:1 1:1 2:1 
9. Поморие (Поморие)              0:0 5:0 2:1 3:0 4:0 3:0 3:0 1:1 XXX 3:1 0:1 1:2 2:0 4:1
10. Розова долина (Казанлък) 1:1 2:0 1:4 0:0 3:1 3:1 2:0 1:1 3:1 XXX 0:1 3:1 3:0 3:2
11. Слънчев бряг (Несебър)    3:0 3:0 2:1 1:0 4:0 3:0 1:0 2:0 4:1 3:0 XXX 3:1 1:0 3:1
12. Сливен 2000(Сливен)        3:2 5:1 1:0 3:0 7:0 7:0 4:3 6:1 4:3 3:1 3:1 XXX 2:4 5:4
13.Спарта-С94 (Пловдив)        1:2 4:0 0:2 4:0 5:1 0:1 1:3 0:0 2:1 2:1 0:2 1:3 XXX 5:0
14. Хеброс (Харманли)            0:1 3:0 0:1 1:2 0:1 4:1 3:1 2:0 2:2 1:1 1:3 0:0 3:0 XXX
------------------------------------------------------------------------------------------------------    
ПРОЛЕТЕН СЕЗОН:
ПОБЕДИ - 5, РАВНИ - 1, ЗАГУБИ - 7, ГОЛОВА РАЗЛИКА - 12:18, ТОЧКИ - 16

ЕСЕНЕН СЕЗОН:
ПОБЕДИ - 3, РАВНИ - 3, ЗАГУБИ - 7, ГОЛОВА РАЗЛИКА - 12:18, ТОЧКИ - 12

ОБЩО ЗА СЕЗОНА:
ПОБЕДИ - 8, РАВНИ - 4, ЗАГУБИ - 14, ГОЛОВА РАЗЛИКА - 32:42. ТОЧКИ - 28
1 кръг
Розова долина - Слънчев бряг (Несебър) - 0:1

2 кръг
Металик (Сопот) - Розова долина - 1:0 

3 кръг
01.09.2002 г., 17:00 ч.
Розова долина - Карнобат - 3:1

4 кръг
07.09.2002 г., 17:00 ч.
Розова долина - Карнобат - 3:1 (1:1)
0:1 Ковачев 3, 1:1 Дечев, 2:1 Тонев 63, 3:1 Калоянов 65.
Състав: Рачков, Алексидис, 46- Петков, Маринов, Трифонов, Паральов, Орозов, 
Боюклиев, Калоянов, Делев, 25- Салиев, Генев, 84- Кръстев, Дечев.

5 кръг
14.09.2002 г., 17:00 ч.
Сливен 2002 (Сливен) - Розова долина - 3:1 (1:1)

В момента разглеждате олекотената мобилна версия на уебсайта. Към пълната версия.
Уебсайт в Alle.bg