ФК РОЗОВА ДОЛИНА

1989-90 - Единна "Б" РФГ- 10 място за Розова долина (Кз)

СТАТИСТИКА НА РОЗОВА ДОЛИНА - УЧАСТИЕ В "Б" ГРУПИТЕ

"Б" РФГ - И/С          П            Р              З                 Г/Р             Т
            
                  676       272        131           273            808:809       672

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

Д

Г

1.

Янтра (Габрово)^

38

22

8

8

68:35

33

52

0:0

0:3

2.

Миньор (Перник)^

38

21

8

9

73:39

34

50

2:0

0:3

3.

Хасково (Хасково)^

38

21

8

9

63:30

33

50

1:3

1:4

4.

Спартак (Варна)

38

23

2

13

78:44

34

48

1:2

0:2

5.

Бдин (Видин)

38

19

7

12

62:41

21

45

2:1

0:2

6.

Светкавица (Търговище)

38

16

7

15

62:50

12

39

2:0

0:5

7.

Осъм (Ловеч)

38

18

3

17

65:54

11

39

2:1

0:4

8.

Септемврийска слава (Михайловград)*

38

16

7

15

57:52

5

39

0:2

1:1

9.

Академик (Свищов)

38

18

3

17

50:50

0

39

4:1

4:0

10.

Розова долина (Казанлък)

38

18

3

17

57:61

-4

39

///

///

11.

Велбъдж (Кюстендил)

38

16

7

15

49:60

-11

39

2:1

0:2

12.

Спартак (Плевен)

38

18

2

18

73:71

2

38

2:0

2:6

13.

Добруджа (Толбухин)*

38

17

4

17

51:58

-7

38

1:0

1:2

14.

Червено знаме (Павликени)*

38

15

8

15

44:54

-10

38

1:0

1:2

15.

Лудогорец (Разград)

38

14

8

16

43:56

-13

36

4:0

3:0

16.

Марек (Дупница)**

38

13

8

17

47:46

1

34

2:1

0:3

17.

Вихрен (Сандански)

38

11

6

21

31:61

-30

28

3:0

0:2

18.

Локомотив (Стара Загора)

38

11

6

21

39:76

-37

28

4:0

2:1

19.

Тунджа (Ямбол)

38

8

7

23

32:67

-35

23

1:2

3:1

20.

Шумен (Шумен)

38

6

6

26

33:72

-39

18

3:2

2:2

*   - град Михайловград, днес Монтана. Името на отбора е Септемврийска
слава (Михайловград).След края на сезона Септемврийска слава
(Михайловград) е преименуван на Монтана (Михайловград).

*   - град Толбухин, днес Добрич.
*   - град Станке Димитров, днес Дупница.
**  - На полусезона Рила (Станке Димитров) връща традиционното си име 
Марек (Станке Димитров). 
*  -Червено знаме (Павликени) на Павликени (Павликени).
 
 
От "А" РФГ изпадат: 
Хебър (Пазарджик), Черно море (Варна) и 
Ботев (Враца).

В "А" РФГ влизат: 
Янтра (Габрово), Миньор (Перник) и 
Хасково (Хасково).

От "Б" РФГ изпадат: 
Лудогорец (Разград), Марек (Станке Димитров,
дн.Дупница), Вихрен (Сандански), Локомотив (Стара Загора),
Тунджа (Ямбол) и Шумен (Шумен).  

Нови членове на "Б" РФГ:
Доростол (Силистра), Чумерна (Елена),
Пiрин (Разлог), Академик (Свищов) и Слънчев бряг (Несебър).
Розова долина - съставът през сезона:

КОЛЬО ГАНЕВ
СТАНИМИР ДИМИТРОВ
НИКОЛАЙ ЗАЙКОВ
АТАНАС ЗАРОВ
ВЪЛКО ЗЛАТЕВ
АТАНАС ЙОВЧЕВ
КЪНЧО ЙОРДАНОВ
ВЕЛИН КЕФАЛОВ
БОГДАН КОТЕВ
ГЕОРГИ КУЦЕВ
ИВЕЛИН МАРИНОВ
КАМЕН ПЕТКОВ
КОЛЬО ПЕТКОВ
ПЕТКО ПЕТКОВ
СПАС СПАСОВ
АЛЕКСАНДЪР СУГАРЕВ
ИЛИЯ ХРИСТОВ
КРАСИМИР ХРИСТОВ
ГЕОРГИ ЯНЧЕВ

В ПОЧЕТНИТЕ ЛИСТИ:

УЧАСТИЯ:                                                                           ГОЛОВЕ:

КАМЕН ПЕТКОВ        - 323                                        КАМЕН ПЕТКОВ          - 101
КОЛЬО ПЕТКОВ        - 277                                        АТАНАС ЙОВЧЕВ        -  31
ДИНЬО СТОЯНОВ     - 244                                        КЪНЧО ЙОРДАНОВ     -  26
КОЙЧО КОЕВ           - 236                                        ТОДОР АТАНАСОВ       - 25
                                                                              БОГОМИЛ СИМОВ        - 25
                                                                              ГЕОРГИ ДИМИТРОВ      - 25
                                                                              НИКОЛАЙ ДЯКОВ        - 25
                                                                              ЕМИЛ ЛИЧЕВ               - 25

ГОЛМАЙСТОРИ НА "Б" ГРУПА:

СТОИЛОВ (ХАСКОВО)            - 27
МИТОВ (МИНЬОР ПК)              - 20
ПЕТКОВ (СПАРТАК ПЛ)           - 20
ИБРИШИМИВ (ЯНТРА)            -  20
ПРАМАТАРОВ (СЕП.СЛАВА)    - 18
ТРЕНДАФИЛОВ (СПАРТАК ВН) - 18
ГАЙДАРСКИ (ЧЕРВ.ЗНАМЕ)      - 18
БОРИСОВ (БДИН)                   - 16
ДЕМИРЕВ (ЛОКОМОТИВ СТ.З) - 14
КАЗАКОВ (СПАРТАК ВН)         - 13
БЪЧВАРОВ (СВЕТКАВИЦА)     - 13
СТЕФАНОВ (ДОБРУДЖА)        - 13
ВЛАДИМИРОВ (МАРЕК)           - 13
С.КРЪСТЕВ (АКАД.СВ)           - 13
ЙОРДАНОВ (РОЗОВА ДОЛИНА) -13
И ДРУГИ...............

Есенно Класиране

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

т

1.

Янтра (Габрово)

19

11

3

5

33:17

16

25

2.

Хасково (Хасково)

19

11

2

6

36:20

16

24

3.

Миньор (Перник)

19

10

4

5

36:21

15

24

4.

Бдин (Видин)

19

10

4

5

30:17

13

24

5.

Розова долина (Казанлък)

19

11

2

6

30:26

4

24

6.

Осъм (Ловеч)

19

11

1

7

37:23

14

23

7.

Спартак (Варна)

19

11

1

7

34:22

12

23

8.

Спартак (Плевен)

19

11

1

7

35:24

11

23

9.

Червено знаме (Павликени)

19

8

5

6

21:24

-3

21

10.

Светкавица (Търговище)

19

8

4

7

32:25

7

20

11.

Добруджа (Добрич)

19

8

3

8

21:28

-7

19

12.

Академик (Свищов)

19

8

2

9

27:31

-4

18

13.

Велбъдж (Кюстендил)

19

7

4

8

22:39

-17

18

14.

Септемврийска слава (Мих.град)

19

6

5

8

25:27

-2

17

15.

Тундажа (Ямбол)

19

6

2

11

18:28

-10

14

16.

Рила (Станке Димитър)

19

4

5

10

19:26

-7

13

17.

Лудогорец (Разград)

19

5

3

11

14:31

-17

13

18.

Вихрен (Сандански)

19

4

5

10

12:30

-18

13

19.

Шумен (Шумен)

19

4

4

11

18:27

-9

12

20.

Локомотив (Стара Загора)

19

4

4

11

16:30

-14

12

Розова долина срещу другите в групата кръг по кръг

N кръг

Отбор

Д/Г

Р

М

N кръг

р

Д/Г

М

1 кръг

Рила (Ст.Димитър)

Д

2:1

18 място

20 кръг

0:3

Г

6 място

2 кръг

Локомотив (Стара Загора)

Г

2:1

1

място

21

кръг

4:0

Д

5 място

3 кръг

Миньор (Перник)

Д

2:0

1

място

22 кръг

0:3

  Г

7 място

4 кръг

Червено знаме (Павликени)

Г

1:2

2 място

  23 кръг

1:0

Д

6 място

5  кръг

Добруджа (Толбухин)

Д

1:0

3 място

24 кръг

1:2

Г

6 място

6 кръг

Осъм (Ловеч)

Г

0:4

4 място

25 кръг

2:1

Д

6 място

7 кръг

Вихрен (Сандански)

Д

3:0

3 място

26 кръг

0:2

Г

6 място

8 кръг

Спартак (Плевен)

Д

2:0

3 място

27 кръг

2:6

Г

7 място

9 кръг

Септ.слава (Михайл.град)

Г

1:1

2 място

28 кръг

0:2

Д

8 място

10 кръг

Бдин (Видин)

Д

2:1

2 място

29 кръг

0:2

Г

8 място

11 кръг

Светкавица (Търговище)

Г

0:5

3 място

30 кръг

2:0

Д

8 място

12 кръг

Велбъдж (Кюстендил)

Д

2:1

2 място

31 кръг

0:2

Г

8 място

13кръг

Академик (Свищов)

Г

4:0

2 място

32 кръг

4:1

Д

7 място

14 кръг

Шумен (Шумен)

Д

3:2

1 място

33 кръг

2:2

Г

7 място

15 кръг

Спартак (Варна)

Г

0:2

     2 място

34 кръг

1:2

Д

9 място

16 кръг

Тунджа (Ямбол)

Д

1:2

2 място

35 кръг

3:1

Г

6 място

17 кръг

Лудогорец (Разград)

Г

3:0

1 място

36 кръг

4:0

Д

6 място

18 кръг

Янтра (Габрово)

Д

0:0

1 място

37 кръг

0:3

Г

7 място

19кръг

Хасково (Хасково)

Г

1:4

5 място

38 кръг

1:3

Д

10 място

ПРОЛЕТЕН СЕЗОН:
ПОБЕДИ - 11, РАВНИ - 2, ЗАГУБИ - 6, ГОЛОВА РАЗЛИКА - 30:26, ТОЧКИ - 24

ЕСЕНЕН СЕЗОН:
ПОБЕДИ - 7, РАВНИ - 1, ЗАГУБИ - 11, ГОЛОВА РАЗЛИКА - 27:35, ТОЧКИ - 15

ОБЩО ЗА СЕЗОНА:
ПОБЕДИ - 18, РАВНИ - 3, ЗАГУБИ - 17, ГОЛОВА РАЗЛИКА - 57:61, ТОЧКИ - 39

Сезон 1989-90 - Югоизточна "В" група

Няма отбор от Казанлък

Крайно класиране

1989-90 - Единна "Б" РФГ

Сезон 1989-90 - "А" окръжна група - "Торпедо-Арсенал" и "Хидравлика" (Кз)

Няма налично класиране

Купа на Съветската армия 1989/90

Розова долина пропуска първи и втори кръг:

ТРЕТИ КРЪГ:

Чирпан (Чирпан) - Розова долина (Кз) - 2:2 (с продължения и дузпи) - 3:6

ЧЕТВЪРТИ КРЪГ:

Розова долина (Кз) - Сливен (Сливен) - 2:3

Купа на НРБ по футбол 1989/90

Розова долина (Казанлък) още при първи кръг губи и двете срещи:

ПЪРВИ КРЪГ:

Розова долина (Кз) - Вихрен (Сандански) - 1:2 и 0:1

Международен турнир "Долината на Розите" в Казанлък - 1990 г.

ИГРАЕ СЕ В ДВЕ ГРУПИ ПО ЕДНА СРЕЩА. 
ПЪРВЕНЦИТЕ ИГРАЯТ ЗА 1 и 2 МЯСТО,
А ВТОРИТЕ ОТБОРИ ЗА 3 и 4 МЯСТО.

1 ГРУПА:

1.РОЗОВА ДОЛИНА (КЗ)3   2    0    1    4:2     4
2.БДИН (ВИДИН)              3   2    0    1    3:3     4
3.ВОРТСЛАВ (СССР)        3   1    1    1   1:1      3
4. ЕТЪР (ВТ)                    3   0    1    2   2:4      1

2 ГРУПА:

1. ЧЕРНОМОРЕЦ (БС)       3   2     1     0     4:2    5
2. БЕРОЕ (СТЗ)                3   2     0     1     4:1    4
3. СПАРТАК (ПЛ)             3   1      1     1    3:4    3
4. ЯНТРА (ГБ)                  3   0      0    3     2:6    0


ФИНАЛ 3 и 4 МЯСТО:

БДИН - БЕРОЕ  - 1:1 продължения и дузпи 5:3

ФИНАЛ:

РОЗОВА ДОЛИНА - ЧЕРНОМОРЕЦ - 2:2 продължения и дузпи - 9:8

ПОБЕДИТЕЛ : РОЗОВА ДОЛИНА (КАЗАНЛЪК)

КЛАСИРАНЕ:

1.РОЗОВА ДОЛИНА (КАЗАНЛЪК)
2.ЧЕРНОМОРЕЦ (БУРГАС)
3.БДИН (БИДИН)
4.БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА)

ЮНОШИ - ЗОНОВИ ГРУПИ - ГРУПА ХАСКОВО:

КЛАСИРАНЕ ДО ПЕТО МЯСТО:

1. ХАСКОВО (ХАСКОВО)                        26    4    2            125:12            56
2. РОЗОВА ДОЛИНА (КАЗАНЛЪК)         26    3    3            129:24            55
3. АРДА (КЪРДЖАЛИ)                          24    2    6            119:34            50
4. ДИМИТРОГРАД (ДИМИТРОВГРАД)    22    4    6              84:37            48
5. БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА)                    21    5    6            119:38            47
................
................
................
В момента разглеждате олекотената мобилна версия на уебсайта. Към пълната версия.
Уебсайт в Alle.bg