ФК РОЗОВА ДОЛИНА

1988-89 - Югоизточна "В" група- 1 място за Розова долина (Казанлък)


Розова долина (Кз) влиза в ”Б” ПФЛ , 

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

1.

Розова долина (Казанлък)

34

20

7

7

62:34

28

67

2.

Марица (Пловдив)

34

18

7

9

44:28

16

61

3.

Асеновец (Асеновград)

34

16

9

9

45:28

17

57

4.

Димитровград (Димитровград)

34

16

5

13

38:29

9

53

5.

Родопи (Момчилград)

34

14

10

10

53:34

19

52

6.

Слънчев бряг (Несебър)

34

14

8

12

43:37

6

50

7.

Торпедо (Карлово)

34

14

8

12

50:47

3

50

8.

Металик (Сопот)

34

14

6

14

46:42

4

48

9.

Нефтохимик (Бургас)

34

14

6

14

38:42

-4

48

10.

Граничар (Свиленград)

34

13

7

14

34:43

-9

46

11.

Енергетик (Гълъбово)

34

13

7

14

43:54

-11

46

12.

Марица – Изток (Раднево)

34

13

6

15

41:38

3

45

13.

Хеброс (Харманли)

34

13

6

15

53:52

1

45

14.

Стоманолеяр (Белозем)

34

12

8

14

39:36

3

44

15.

Чирпан (Чирпан)

34

12

6

16

49:47

2

42

16.

Черно море (Поморие)

34

11

7

16

40:47

-7

40

17.

Загорец (Нова Загора)

34

11

5

18

44:62

-18

38

18.

Сакарски миньор (Тополовград)

34

8

2

24

29:91

-62

26


От групата изпадат: Стоманолеяр, Чирпан, Черно море, Загорец и Сакарски миньор.

 Нови попълнения:  Марица(Симеонгр) и Джебел.

  От „Б” група влизат:  Арда(Кж) и Спартак(Пд).


Съставът на Розова долина през сезона:

КОЛЬО ГАНЕВ
АТАНАС ЗАРОВ
ВЪЛКО ЗЛАТЕВ
СТОЯН ИВАНОВ
АТАНАС ЙОВЧЕВ
КЪНЧО КАШЕРОВ
ГЕОРГИ КУЦЕВ
КЪНЧО КЪНЕВ
ЮРИЙ МИТЕВ
КРАСИМИР НИКОЛОВ
МИТКО ПЕНЕВ
КАМЕН ПЕТКОВ
ПЕТКО ПЕТКОВ
КОЛЬО ПЕТКОВ
ДИМИТЪР СИВОВ
ИЛИЯ ХРИСТОВ

В ПОЧЕТНИТЕ ЛИСТИ НА КЛУБА:

УЧАСТИЯ:                                                                             ГОЛОВЕ:

ХРИСТО ПОПОВ     - 363                                                 КАМЕН ПЕТКОВ   -  95
КАМЕН ПЕТКОВ     - 290                                                 АТАНАС ЙОВЧЕВ  -  29
ДИНЬО СТОЯНОВ   - 244                                                ТОДОР АТАНАСОВ - 25
КОЛЬО ПЕТКОВ     -  243                                               БОГОМИЛ СИМОВ  - 25
КОЙЧО КОЕВ         -  236                                               ГЕОРГИ ДИМИТРОВ-25
                                                                                     НИКОЛАЙ ДЯКОВ   - 25
                                                                                     ЕМИЛ ЛИЧЕВ          - 25

Розова долина (Кз) срещу другите

N кръг

Отбор

Д/Г

Р

М

N кръг

р

Д/Г

М

1 кръг

Хеброс (Харманли)

Г

0:1

18 място

18 кръг

2:1

Д

1 място

2 кръг

Граничар (Свиленград)

Д

4:0

7 място

19 кръг

1:1

Г

1 място

3 кръг

Марица-Изток (Раднево)

Г

1:0

6 място

20 кръг

2:1

Д

1 място

4 кръг

Стоманолеяр (Белозем)

Г

0:1

8 място

  21 кръг

1:0

Д

1 място

5  кръг

Чирпан (Чирпан)

Д

2:1

6 място

22 кръг

1:3

Г

1 място

6 кръг

Торпедо (Карлово)

Г

1:1

7 място

23 кръг

1:0

Д

1 място

7 кръг

Марица (Пловдив)

Д

2:1

5 място

24 кръг

0:0

Г

1 място

8 кръг

Димитровград (Димитровград)

Г

1:0

4 място

25 кръг

2:0

Д

1 място

кръг

Нефтохимик (Бургас)

Д

5:0

2 място

26 кръг

0:1

Г

1 място

10 кръг

Слънчев бряг (Несебър)

Г

1:3

4 място

27 кръг

1:1

Д

1 място

11 кръг

Асеновец (Асеновград)

Д

1:1

5 място

28 кръг

0:0

Г

1 място

12 кръг

Родопи (Момчилград)

Г

0:4

6 място

29 кръг

2:2

Д

1 място

13кръг

Сакарски Миньор (Топ.град)

Д

4:0

5 място

30 кръг

2:0

Г

1 място

14 кръг

Черно море (Поморие)

Г

2:0

4 място

31 кръг

2:1

Д

1 място

15 кръг

Енергетик (Гълъбово)

Д

2:1

     2 място

32 кръг

0:3

Г

1 място

16 кръг

Металик (Сопот)

Г

4:0

1 място

33 кръг

3:2

Д

1 място

17 кръг

Загорец (Нова Загора)

Д

6:1

1 място

34 кръг

6:3

Г

1 място

Международен турнир "Долината на Розите" в Казанлък - 1989 г.

Победител в турнира става за втора поредна година отборът на Витоша (София), днешен Левски (Сф).

ФИНАЛ:
ВИТОША (СОФИЯ) - ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО) - 3:0

ФИНАЛ ЗА 3 и 4 МЯСТО:
ДИНАМО (МИНКС,СССР) - БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) - 3:3 продъльения - 4:3

КЛАСИРАНЕ:

1. ВИТОША(СОФИЯ)
2. ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО)
3. ДИНАМО (МИНКС)
4. БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА)

За Купата на НРБ

-Няма налични резултати

За купата на Съветската армия

-Няма налични резултати

Сезон 1988-89 - "А" окръжна група - Участват "Торпедо-Арсенал" и Хидравлика (Казанлък)

Няма налично класиране

Юноши

При юноши футболна група в крайното класиране отборът на  Розова долина (Казанлък) 

  се нарежда на 4 -то място.


  1. Хасково (Хасково)                                                 34        29       2        3             118:25       60

 2. Арда  (Кърджали)                                                   34        29       1        4             117:34       59

 3. Граничар (Свиленград)                                         34        23       3        8             105:38       49

 4. Розова долина (Казанлък)                                   34         22       5        7             104:38       49


Работническо първенство

 Работническо първенство:

  (Финален турнир през юни в Ловеч)


  полуфинални срещи:


  Елпром (Ловеч) - Рудничар (Мадан) - 1:0

  "Торпедо-Арсенал" (Казанлък) - Енергия (Търговище) - 2:0


  финал 3 и 4 място:

  Енергия (Тщ) - Рудничар (Мд) - 2:0


  ФИНАЛ:

  "Торпедо-Арсенал" (Казанлък) - Елпром (Ловеч) - 3:1


 Съставът на победителите:

  "ТОРПЕДО - АРСЕНАЛ" (Казанлък) - 1989 г.

  Т.Георгиев, П.Дончев, Р. Илиев, Н. Бакарджиев, Б.Цанков, Ст.Филипов, Н. Дяков, М. Стойков

  Д.Димитров, М.Михайлов, Г.Георгиев, Н.Тонев, П.Георгиев, М.Радков, К. Русев, Ивайло Иванов


В момента разглеждате олекотената мобилна версия на уебсайта. Към пълната версия.
Уебсайт в Alle.bg