ФК РОЗОВА ДОЛИНА

1984-85 - Единна "Б" група - 10 място за Розова долина

СТАТИСТИКА НА РОЗОВА ДОЛИНА - УЧАСТИЕ В "Б" ГРУПИТЕ

"Б" РФГ - И/С          П            Р              З                 Г/Р             Т
            
                  524       214        104           206            622:597       530
ПРЕЗ ТОЗИ СЕЗОН СЕ ОБРАЗУВА ЕДНА "Б" ГРУПА. 
ВЪВЕЖДА СЕ И НОВО ПРАВИЛО ЗА РЕЗУЛТАТ - 0:0 - НЯМА ДА СЕ ПРИСЪЖДАТ ТОЧКИ.

"РОЗОВА ДОЛИНА" ИНКАСИРА ДВЕ РАВЕНСТВА С ПО 0:0, ЗА КОЕТО НЕ СА ДОБАВЕНИ ТОЧКИ.

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

Д

Г

1.

Академик (Свищов)^

42

23

9

10

67:32

35

54

0:2

0:6

2.

Локомотив (Пловдив)^

42

23

8

11

89:48

41

53

0:3

1:6

3.

Шумен (Шумен)-изваден**

42

23

9

10

72:38

34

53

1:0

0:1

4.

Хасково (Хасково)

42

23

6

13

72:42

30

51

0:1

2:2

5.

Светкавица (Търговище)

42

21

1

20

68:62

4

43

2:0

1:5

6.

Спартак (Пловдив)

42

17

7

18

61:51

10

41

2:0

1:2

7.

Пирин (Гоце Делчев) - изваден**

42

17

7

18

55:59

-4

40

4:1

1:1

8.

Балкан (Ботевград)

42

17

7

18

58:67

-9

40

8:1

1:2

9.

Добруджа (Толбухин)*

42

16

9

17

39:42

-3

39

2:0

0:2

10.

Розова долина (Казанлък)

42

17

7

18

58:64

-6

39

///

///

11.

Септемврийска слава (Михайловград)*

42

17

6

19

59:69

-10

39

3:1

0:1

12.

Нефтохимик (Бургас)

42

18

4

20

52:62

-10

39

2:1

1:3

13.

Чирпан (Чирпан)

42

17

6

19

55:51

4

38

2:1

1:2

14.

Лудогорец (Разград)

42

16

8

18

53:53

0

38

1:1

0:4

15.

Локомотив (Русе)

42

16

9

17

56:60

-4

38

2:1

0:2

16.

Вихрен (Сандански)

42

18

5

19

45:50

-5

38

3:1

0:3

17.

Осъм (Ловеч)

42

18

4

20

51:57

-6

38

1:0

1:2

18.

Арда (Кърджали)

42

17

4

21

46:63

-17

38

1:0

1:1

19.

Дупница (Станке Димитър)*

42

16

12

14

59:45

14

37

2:0

0:0

20.

Спортист (Генерал Тошево)

42

14

10

18

45:64

-19

35

0:0

0:1

21.

Янтра (Габрово)

42

10

10

22

43:78

-35

27

2:1

1:1

22.

Беласица (Петрич)

42

11

6

25

48:91

-43

24

5:2

3:0

*   - град Михайловград, днес Монтана. Името на отбора е Септемврийскаслава (Михайловград).
*   - град Толбухин, днес Добрич.
*   - град Станке Димитров, днес Дупница.
*   - Преди началото на сезона Марек (Станке Димитров) променя името сина Дупница (Станке Димитров),
 а след края на сезона отново е преименуван и новото име на отбора е Рила (Станке Димитров). След края на сезона 
Шумен (Шумен) е преименуван на Мадара (Шумен).

**  - За констатирани съществени нарушения на наредбата за финансирането, духовното и материално стимулиране на отборите от "А" и "Б" РФГ в дружествата за физическа култура и спорт "Шумен" и "Пирин" (ГоцеДелчев), отборите на Шумен и Пирин след края на сезона са извадени от състава на "Б" РФГ и включени за сезон 1985/86 в съответните "В" РФГ, а съставът на "Б" РФГ за сезон 1985/86 остава с 20 отбора.

Разликите в класирането   от броя на победите и равните срещи и присъдения точков актив се дължат на въведеното от този сезон правило - при равен резултат 0:0 на отборите да не се присъжда точков актив.

Най - много нулеви равенства инкасира отборът на "Марек" - 7 броя.

От "А" РФГ изпадат: 
Миньор (Перник) и Черноморец (Бургас).
В "А" РФГ влизат: 
Академик (Свищов) и Локомотив (Пловдив).
От "Б" РФГ изпадат: 
Дупница (Станке Димитров), Спортист (Генерал Тошево), Янтра (Габрово) и Беласица (Петрич). 

Нови членове на "Б" РФГ:  
Доростол (Силистра), Локомотив (ГорнаОряховица), Рилски спортист (Самоков) и Димитровград (Димитровград)

Голмайстори на "Б" група

ЕДИННА "Б" ГРУПА:

ВЕС.МИХАЙЛОВ (Септ.слава)    -  28 ГОЛА
А.САДКОВ (ЛокоПд)   -  23 ГОЛА
К.КАБРАНОВ (Беласица) -  20
Н.КОСТОВ (Добруджа)  -  19
и др......

Есенно класиране

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

т

1.

Хасково (Хасково)

21

13

2

6

48:22

26

28

2.

Шумен (Шумен)

21

11

7

3

38:18

20

27

3.

Академик (Свищов)

21

12

4

5

32:14

18

27

4.

Локомотив (Пловдив)

21

10

7

4

51:26

25

26

5.

Осъм (Ловеч)

21

10

1

10

29:31

-2

21

6.

Локомотив (Русе)

21

9

4

8

30:29

1

20

7.

Спартак (Пловдив)

21

8

4

9

27:27

0

20

8.

Лудогорец (Разград)

21

8

4

9

26:30

-4

20

9.

Балкан (Ботевград)

21

8

4

9

33:42

-9

20

10.

Вихрен (Сандански)

21

9

4

8

21:22

-1

19

11.

Пирин (Гоце Делчев)

21

8

4

9

27:31

-4

19

12.

Нефтохимик (Бургас0

21

9

2

10

22:26

-4

19

13.

Спортист (Генерал Тошево)

21

8

4

9

23:33

-10

19

14.

Арда (Кърджали)

21

8

3

10

23:35

12

19

15.

Добруджа (Толбухин)

21

6

8

7

16:17

-1

18

16.

Светкавица (Търговище)

21

9

0

12

32:34

-2

18

17.

Септемврийска слава (Михайловград)

21

7

5

9

28:34

-6

18

18.

Марек (Станке Димитър)

21

7

7

7

28:23

5

17

19.

Розова долина (Казанлък)

21

7

5

9

31:32

-1

17

20.

Янтра (Габрово)

21

5

7

9

26:43

-17

15

21.

Беласица (Петрич)

21

6

5

10

28:40

-12

14

22.

Чирпан (Чирпан)

21

5

5

11

23:31

-8

13

Съставът през сезона на Розова долина (Казанлък):

Алекси АЛИПИЕВ
Георги ДИМИТРОВ
Димитър ДИМИТРОВ
Николай ДЯКОВ
Пламен ИВАНОВ
Атанас ЙОВЧЕВ
Тошко КЕФАЛОВ
Кирил КИРИЛОВ
Георги КУЦЕВ
Ивелин МАРИНОВ
Златко МИНЧЕВ
Камен ПЕТКОВ
Христо ПОПОВ
Ради РАДЕВ
Тодор СТАНЕВ
Марин СТАНЧЕВ
Диньо СТОЯНОВ
Кольо ТЕНЕВ
Йордан ТОДОРОВ

УЧАСТИЯ:                                                                                     ГОЛОВЕ:

ХРИСТО ПОПОВ  - 256                                                              КАМЕН ПЕТКОВ      - 61
ДИНЬО СТОЯНОВ  - 244                                                            ТОДОР АТАНАСОВ - 25
КРАЛЬО ОРОЗОВ  - 239                                                            БОГОМИЛ СИМОВ   - 25
КАМЕН ПЕТКОВ  - 217                                                               ДИМИТЪР НЕДЕВ    - 22
ЙОРДАН ТОДОРОВ  - 169                                                          ЛАЛЮ РАДУКОВ     - 22

Срещу другите в групата:

КРЪГ   /     ОТБОР           /         РЕЗУЛТАТ    /  Д/Г - ДОМАКИН/ГОСТ   /    МЯСТО В КЛАСИРАНЕТО/

ПРОЛЕТЕН ДЯЛ:                                                        ЕСЕНЕН ДЯЛ:

1 кръг - Пирин (Гоце Делчев)            - 4:1    - Д/     2 място    ////////////// 18 кръг - 1:1   Д/   18 място
2 кръг - Септемврийска слава (Мг)    - 0:1    - Г/      5 място    ////////////// 19 кръг - 3:1   Д/   13 място
3 кръг - Академик (Свищов)             - 0:2    - Д/     11 място   /////////////   20 кръг - 0:6   Г/   16 място
4 кръг - Арда (Кърджали)                 - 1:1    - Г/    17 място   //////////////  21 кръг - 1:0   Д/   14 място
5 кръг - Лудогорец (Разград)            - 1:1    - Д/    11 място   //////////////  22 кръг - 0:4   Г/   18място
6 кръг - Светкавица (Търговище)      - 1:5    - Г/    18 място   //////////////  23 КРЪГ - 2:0  Д/    15място
7 кръг - Осъм (Ловеч)                       - 1:0    - Д/    16 място   /////////////   24 кръг - 1:2   Г/    18 място
8 кръг - Янтра (Габрово)                   - 1:1    - Г/     15 място   /////////////   25 кръг - 2:1  Д/    13 място
9 кръг - Беласица (Петрич)                - 5:2    - Д/     7 място   /////////   26 кръг - 3:0 сл.Г/ 9 място -анулиран от 1:2
10 кръг- Шумен (Шумен)                    - 0:1   - Г/    12 място   /////////////    27 кръг - 1:0  Д/     6 място
11 кръг- Вихрен (Сандански)            - 3:1   - Д/      6 място   /////////////    28 кръг - 0:3  Г/     8 място 
12 кръг- Спартак (Пловдив)              - 1:2   - Г/      13 място   /////////////   29 кръг - 2:0  Д/    7 място
13 кръг- Балкан (Ботевград)             - 8:1   - Д/       7 място   /////////////   30 кръг - 1:2  Г/     8 място
14 кръг- Добръджа (Толбухин)          - 0:2   - Г/     12 място    /////////////  31 кръг - 2:0  Д/     7 място
15 кръг- Хасково (Хасково)               - 0:1   - Д/     14 място   /////////////  32 кръг - 2:2  Г/      5 място
16 кръг- Чирпан (Чирпан)                  - 2:1   - Д/     11 място   /////////////  33 кръг - 1:2  Г/      6 масто
17 кръг- Локомотив (Русе)                 - 0:2   - Г/     13 място   /////////////   34 кръг - 2:1  Д/     6 място
18 кръг- Нефтохимик (Бургас)           - 2:1   - Д/      11 място //////////////   35 кръг - 1:3  Г/     8 място
19 кръг- Марек (Ст.Димитрово)         - 0:0   - Г/       12 място //////////////   36 кръг - 2:0 Д/      7 място
20 кръг- Спортист (Ген.Тошево)        - 0:0   - Д/      13 място //////////////   37 кръг - 0:1 Г/       8 място
21 кръг- Локомотив (Пловдив)          - 1:6   - Г/       19 място //////////////   38 кръг - 0:3 Д/     10 място


ПОБЕДИ: РАВНИ: ЗАГУБИ:     Г/Р      ТОЧКИ    МЯСТО /////ПОБЕДИ: РАВНИ: ЗАГУБИ:      Г/Р          ТОЧКИ    МЯСТО 
    7             5            9          31:32        19         17                       10             2           9         27:32            22          


ОБЩА СТАТИСТИКА:  ПОБЕДИ: РАВНИ: ЗАГУБИ:      Г/Р          ТОЧКИ    МЯСТО
      42 срещи                 17            7          18          58:64             39          10 

За Купата на НРБ

Предварителни кръгове

Разполагаме засега само с резултатите от финалния кръг.

За 3 - 16 място 

за 15 - 16:
Спартак (Плевен)    2:0 и 3:2    Хеброс (Харманли)
за 13 - 14:
Локомотив (София)    1:0 и 1:1    Берое (Стара Загора)
за 11 - 12:
Нефтохимик (Бургас)    2:3 и 3:1    Черноморец (Бургас)
за 9 - 10:
Марек (Дупница)    3:0 и 1:3    Шумен (Шумен)
за 7 - 8:
Черно море (Варна)    1:1 и 2:2    Чирпан (Чирпан)
за 5 - 
Етър (Велико Търново)    1:3 и ....    Беласица (Петрич)
за 3 - 4:
Тракия (Пловдив)    2:1    Локомотив (Пловдив)


Финал
02 май 1985, Национален стадион "Васил Левски"гр. София, 30 000 зрители
ЦСКА Септемврийско знаме (София)2:1 прекратен      Левски-Спартак (София)

Срещата е прекратена при резултат 2:1. когато двата отбора се сбиват на терена. Българската федерация по футбол анулира този финал и купата е отнета от ЦСКА с решение на Секратариата на ЦК на БКП. Двата клуба са разформировани. От следващия сезон на тяхно място се появат клубовете "Средец" и "Витоша". През 1990 Купата на България за сезон 1984/1985 бе върната на ЦСКА.

Крайно класиране за Купата на НРБ

За Купата на СА

1/32 ФИНАЛ - Розова долина(Казанлък) прескача тази фаза, но няма налични резултати .

1/16 ФИНАЛ - Розова долина (Казанлък) - Пирин (Благоевград) - 1:1

- играе се само по една среща и предимство при равен резултат има отборът вкарал гол на чужд терен.

Сезон 1984-85 - Югоизточна група - 8 място за Торпедо(Кз)

Димитровград влиза в "Б"РФГ

1984-85 - Единна "Б" група

Групата напускат: Странджа(Грудово) и Юнак (Ардино)

Нови членове: Локомотив (Стара Загора), Топлика (Хасковски мин.бани), Черно море (Поморие)

Сезон 1984-85 - "А" окръжна група - Хидравлика(Кз)

Класирането не е крайно - до 23 кръг. Шампион на групата става Локомотив (СтЗ) и влиза в Югоизточна група

1984-85 - Единна "Б" група
В момента разглеждате олекотената мобилна версия на уебсайта. Към пълната версия.
Уебсайт в Alle.bg