ФК РОЗОВА ДОЛИНА

1983-84 - Южна "Б" група- 3-то място за Розова долина

СТАТИСТИКА НА РОЗОВА ДОЛИНА - УЧАСТИЕ В "Б" ГРУПИТЕ

"Б" РФГ - И/С          П            Р              З                 Г/Р             Т
            
                  482       197         97           188            564:533       491

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

Д

Г

1.

Пирин (Благоевград)

34

20

9

5

54:30

24

49

3:1

0:1

2.

Миньор (Перник)

34

19

7

8

50:31

19

45

4:0

0:0

3.

Розова долина (Казанлък)

34

15

9

10

51:33

18

39

///

///

4.

Нефтохимик (Бургас)

34

15

8

11

63:50

13

38

2:2

0:3

5.

Балкан (Ботевград)

34

16

6

12

49:41

8

38

1:1

1:1

6.

Чирпан (Чирпан)

34

17

4

13

38:31

7

38

1:0

0:2

7.

Пирин (Гоце Делчев)

34

17

3

14

50:36

14

37

1:0

2:1

8.

Марек (Станке Димитър)*

34

16

5

13

46:36

10

37

0:0

1:4

9.

Вихрен (Сандански)

34

16

5

13

40:42

-2

37

4:0

1:0

10.

Асеновец (Асеновград)**

34

16

4

14

43:45

-2

36

4:0

0:1

11.

Арда (Кърджали)

34

14

6

14

48:36

12

34

0:0

0:0

12.

Рилски спортист (Самоков)***

34

14

6

14

42:44

-2

34

2:0

1:3

13.

Загорец (Нова Загора)

34

15

3

16

50:51

-1

33

0:2

3:1

14.

Хебър (Пазарджик)

34

14

4

16

49:48

1

32

1:0

0:1

15.

Еледжик (Ихтиман)

34

13

4

17

46:56

-10

30

2:0

4:3

16.

Марица (Пловдив)

34

10

5

19

51:72

-21

25

5:3

1:2

17.

Армеец (София)

34

8

6

20

45:65

20

22

0:0

0:1

18.

Металург (Перник)

34

2

4

28

21:89

-68

8

7:0

0:0


*  - град Станке Димитров, днес Дупница.** - 
Новакът в групата ЦСКА Септемврийско знаме II (София) е преименуван на Армеец (София) преди началото на сезона. 
Тъй като този отбор е дублиращ тим на ЦСКА Септемврийско знаме след края на сезона не изпада в съответната "В" РФГ, поради взетото решение за изваждането на всички дублиращи отбори от "В" групите.

От "А" РФГ изпадат: Локомотив (Пловдив), Хасково (Хасково) и загубилият в квалификациите за влизане /оставане в "А" РФГ Беласица (Петрич)
В "А" РФГ влизат: Пирин (Благоевград) и спечелилият в квалификациите за влизане /оставане в "А" РФГ Миньор (Перник).
От "Б" РФГ изпадат: Загорец (Нова Загора), Хебър (Пазарджик), Еледжик (Ихтиман), Марица (Пловдив), Армеец (София), Металург (Перник) и загубилите в квалификациите за оставане в "Б" РФГ Асеновец (Асеновград) и Рилски спортист (Самоков). 

Нов член на "Б" РФГ: Спартак (Пловдив), спечелил квалификациите за влизане /оставане в "Б" РФГ 

II кръг (с участието на отбори от "Б" РФГ)

Беласица (Петрич) - Миньор (Перник)             4:2 и 0:3
Шумен (Шумен) - Дунав (Русе)                    1:1 и 2:3  

Квалификации за оставане в "Б" РФГ 
Северна "Б" група
 Доростол (Силистра) - Спортист (Генерал Тошево) 4:2 и 0:3 
Лудогорец (Разград) - Трявна (Трявна)           2:0 и 0:2 (с дузпи 5:4)

Южна "Б"група
Рилски спортист (Самоков) - Вихрен (Сандански)  0:0 и 0:2 
Арда (Кърджали) - Асеновец (Асеновград)         5:0 и 1:3 

Есенно класиране

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

1.

Миньор (Перник)

17

11

3

3

29:18

11

25

2.

Пирин (Гоце Делчев)

17

11

1

5

30:11

19

23

3.

Пирин (Благоевград)

17

10

3

4

32:15

17

23

4.

Чирпан (Чирпан)

17

10

2

5

22:13

9

22

5.

Балкан (Ботевград)

17

8

3

6

17:16

1

19

6.

Вихрен (Сандански)

17

8

3

6

19:23

-4

19

7.

Загорец (Нова Загора)

17

8

2

7

24:22

2

18

8.

Розова долина (Казанлък)

17

7

3

7

26:19

7

17

9.

Еледжик (Ихтиман)

17

7

3

7

25:31

-6

17

10.

Арда (Кърджали)

17

7

2

8

25:21

4

16

11.

Марек (Станке Димитър)

17

7

2

8

22:20

2

16

12.

Марица (Пловдив)

17

7

2

8

27:26

1

16

13.

Рилски спортист (Самоков)

17

6

4

7

16:19

-3

16

14.

Асеновец (Асеновград)

17

7

2

8

19:26

-7

16

15.

Нефтохимик (Бургас)

17

5

5

7

28:26

2

15

16.

Хебър (Пазарджик)

17

5

3

9

24:29

-5

13

17.

Армеец (София)

17

3

5

9

22:34

-12

11

18.

Металург (Перник)

17

2

0

15

15:53

-38

4

Съставът на Розова долина (Кз) през сезона:

Христо ГОЦКОВ
Георги ДИМИТРОВ
Алекси ДУШАНОВ
Николай ДЯКОВ
Йонко ЖЕЛЕВ
Атанас ЗАРОВ
Пламен ИВАНОВ
Атанас Йовчев
Кирил КИРИЛОВ
Койчо КОЕВ
Иван МАТАНОВ
Стоил МУТАВСКИ
Камен ПЕТКОВ
Кольо ПЕТКОВ
Христо ПОПОВ
Ради РАДЕВ
Стайко СТАЙКОВ
Диньо СТОЯНОВ
Златко ТОДОРОВ
Йордан ТОДОРОВ

В почетната листа:

УЧАСТИЯ:                                                                  ГОЛОВЕ:

КРАЛЬО ОРОЗОВ - 239                                            КАМЕН ПЕТКОВ - 51
ХРИСТО ПОПОВ - 224                                             ТОДОР АТАНАСОВ - 25
ДИНЬО СТОЯНОВ - 211                                           БОГ.СИМОВ - 25
КАМЕН ПЕТКОВ - 187                                              Д.НЕДЕВ  - 22
                                                                             Л.РАДУКАНОВ -22

КРЪГ   /     ОТБОР           /         РЕЗУЛТАТ    /  Д/Г - ДОМАКИН/ГОСТ   /    МЯСТО В КЛАСИРАНЕТО/

ПРОЛЕТЕН ДЯЛ:                                                        ЕСЕНЕН ДЯЛ:

1 кръг - Чирапан (Чирпан)                - 0:2    - Г/     18 място   ////////////// 18 кръг - 1:0   Д/   6 място
2 кръг - Хебър (Пазарджик)             - 0:1    - Г/     18 място   ////////////// 19 кръг - 1:0   Д/    5 място
3 кръг - Загорец (Нова загора)         - 0:2    - Д/     18 място   /////////////  20 кръг - 3:1   Г/    5 място
4 кръг - Рилски спортист (Самоков)   - 1:3    - Г/    18 място   //////////////  21 кръг - 2:0   Д/   5 място
5 кръг - Миньор (Перник)                  - 4:0    - Д/    15 място   ////////////// 22 кръг - 0:0   Г/    4 място
6 кръг - Нефтохимик (Бургас)            - 0:3    - Г/    17 място   ////////////// 23 КРЪГ - 2:2  Д/    5 място
7 кръг - Армеец (София)                   - 0:0    - Д/    17 място   /////////////  24 кръг - 0:1   Г/    5 място
8 кръг - Арда (Кърджали)                 - 0:0    - Г/     16 място   /////////////  25 кръг - 0:0  Д/    5 място
9 кръг - Металург (Перник)                - 7:0   - Д/     14 място   /////////////  26 кръг - 0:0  Г/     5 място
10 кръг- Марек (Станке Димитър)      - 1:4    - Г/     14 място   /////////////  27 кръг - 0:0  Д/    5 място
11 кръг- Асеновец (Асеновград)        - 4:0   - Д/     14 място   /////////////  28 кръг - 0:1  Г/    7 място
12 кръг- Вихрен (Сандански)            - 1:0   - Г/      12 място   /////////////  29 кръг - 4:0  Д/    6 място
13 кръг- Пирин (Гоце Делчев)           - 1:0   - Д/      10 място   /////////////  30 кръг - 2:1  Г/    4 място
14 кръг- Балкан (Ботевград)             - 1:1   - Г/       9 място    /////////////  31 кръг - 1:1  Д/    4 място
15 кръг- Пирин (Благоевград)           - 3:1   - Д/       8 място   /////////////   32 кръг - 0:1  Г/    6 място
16 кръг- Марица (Пловдив)               - 1:2   - Г/      11 място   /////////////  33 кръг - 5:3  Д/    5 масто
17 кръг- Еледжик (Ихтиман)              - 2:0   - Д/       7 място   /////////////  34 кръг - 4:3  Г/     3 място

ПОБЕДИ: РАВНИ: ЗАГУБИ:     Г/Р      ТОЧКИ    МЯСТО ///ПОБЕДИ: РАВНИ: ЗАГУБИ:      Г/Р          ТОЧКИ    МЯСТО 
   7             3            7           26:19           17         7                  8           6           3            25:14          22            


ОБЩА СТАТИСТИКА:  ПОБЕДИ: РАВНИ: ЗАГУБИ:      Г/Р          ТОЧКИ    МЯСТО
      34 СРЕЩИ                 15            9          10          51:33           39           3 

Сезон 1983-84 - Югоизточна "В" група - участва "Торпедо"(Кз) - 10 място.

1983-84 - Южна "Б" група
Отпадат: Динамо (Сливен), Черноморец 2 (Бургас), Елхово (Елхово), Локомотив (Карнобат)
Влизат: Металик (Сопот), Странджа (Грудово)
От "Б" група Асеновец (Асеновград) и Загорец (Нова Загора).

Тунджа(Ямбол) губи баража от Спартак (Пловдив) и остава в Югоизточна група.

Сеозн 1983-84 - "А" окръжна група - участва "Хидравлика" (Кз) - няма налично класиране

15 място за Розова долина за Купата на България (Купата на НРБ)

Kупа на България (Купа на НРБ)сезон 1983/1984

ФИНАЛ
(2 май 1984 г.) 
Левски-Спартак (София) - Тракия (Пловдив) 1:0 
Голмайстор: 1:0 Емил Спасов 80'(д).
Стадион "Дружба", Кърджали - 30 000 зрители 


КРАЙНО КЛАСИРАНЕ ЗА КУПАТА НА НРБ

1. Левски-Спартак (София) 
2. Тракия (Пловдив) 
3. ЦСКА Септемврийско знаме (София) 
4. Хасково (Хасково) 
5. ЖСК-Спартак (Варна) 
6. Беласица (Петрич) 
7. Етър (Велико Търново) 
8. Черноморец (Бургас) 
9. Сливен (Сливен) 
10. Локомотив (София) 
11. Осъм (Ловеч) 
12. Дунав (Русе) 
13. Ботев (Враца) 
14. Локомотив (Пловдив) 
15. Розова долина (Казанлък) 
16. Загорец (Нова Загора) 
17. Чирпан (Чирпан) 
18. Спартак (Плевен) 
19. Шумен (Шумен) 
20. Славия (София) 
21. Нефтохимик (Бургас) 
22. Трявна (Трявна) 
23. Миньор (Перник) 
24. Спортист (Генерал Тошево) 
25. Белослав (Белослав) 
26. Лудогорец (Разград) 
27. Локомотив (Мездра) 
28. Арда (Кърджали) 
29. Берое (Стара Загора) 
30. Рилски спортист (Самоков) 
31. Марица (Пловдив) 
32. Балкан (Ботевград) 
33. Черноломец (Попово) 
34. Светкавица (Търговище) 
35. Армеец (София) 
36. Академик (Свищов) 
37. Марек (Дупница) 
38. Септемврийска слава (Монтана) 
39. Локомотив (Горна Оряховица) 
40. Металург (Перник) 
41. Черно море (Варна) 
42. Пирин (Благоевград) 
43. Бдин (Видин) 
44. Добруджа (Добрич) 
45. Доростол (Силистра) 
46. Асеновец (Асеновград) 
47. Еледжик (Ихтиман)
48. Янтра (Габрово) 
49. Хебър (Пазарджик) 
50. Хемус (Троян) 
51. Пирин (Гоце Делчев) 
52. Вихрен (Сандански)

ЗА 3-16 МЯСТО
за 15-16: Розова долина (Казанлък) - Загорец (Нова Загора) 1:0 
за 13-14: Ботев (Враца) - Локомотив (Пловдив) 2:1 
за 11-12: Осъм (Ловеч) - Дунав (Русе) 2:2 (след пр. 4:2) 
за 9-10: Сливен (Сливен) - Локомотив (София) 3:3 (с дузпи 7:6) 
за 7-8: Етър (Велико Търново) - Черноморец (Бургас) 4:1 
за 5-6: ЖСК-Спартак (Варна) - Беласица (Петрич) 5:1 
за 3-4: (в Карлово) Хасково - ЦСКА Септемврийско знаме 0:2

ЗА 1-4 МЯСТО
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - Левски-Спартак (София) 1:3 
Тракия (Пловдив) - Хасково (Хасково) 0:0 (с дузпи 4:3)

ЗА 1-16 МЯСТО
I група 
Беласица (Петрич) - Хасково (Хасково) 2:1 и 1:4 
Сливен (Сливен) - Ботев (Враца) 3:1 и 1:2 
Беласица (Петрич) - Ботев (Враца) 2:0 и 1:1
Сливен (Сливен) - Хасково (Хасково) 5:3 и 2:5

II група 
Тракия (Пловдив) - Черноморец (Бургас) 2:1 и 1:1 
Осъм (Ловеч) - Загорец (Нова Загора) 3:0 и 1:1 
Черноморец (Бургас) - Загорец (Нова Загора) 4:0 и 6:0
Тракия (Пловдив) - Осъм (Ловеч) 2:0 и 1:2

III група 
Етър (Велико Търново) - Левски-Спартак (София) 1:1 и 1:3 
Дунав (Русе) - Локомотив (Пловдив) 2:0 и 2:2 
Левски-Спартак (София) - Локомотив (Пловдив) 2:0 и 5:0
Дунав (Русе) - Етър (Велико Търново) 1:3 и 1:3

IV група
Розова долина (Казанлък)- ЦСКА Септемврийско знаме (София) 1:2 и 1:5
Локомотив (София)- ЖСК-Спартак (Варна)   0:1 и 0:1
ЦСКА Септемврийско знаме (София) - ЖСК-Спартак (Варна) 6:0 и 1:1
Розова долина (Казанлък) - Локомотив (София) 3:1 и 0:1

За Купата на СА

Няма налични резултати

В момента разглеждате олекотената мобилна версия на уебсайта. Към пълната версия.
Уебсайт в Alle.bg