ФК РОЗОВА ДОЛИНА

1979-80 - Южна "Б" група - отново 6-то място за Розова долина

СТАТИСТИКА НА РОЗОВА ДОЛИНА - УЧАСТИЕ В "Б" ГРУПИТЕ

"Б" РФГ - И/С          П            Р              З                 Г/Р             Т
            
                  364       142         68           154            406:425       352

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

Д

Г

1.

Беласица (Петрич)

42

23

7

12

75:44

31

53

3:0

0:2

2.

Вихрен (Сандански)

42

20

11

11

55:40

14

51

2:3

1:2

3.

Хасково (Хасково)

42

17

13

12

68:44

24

47

1:0

0:2

4.

Димитровград (Димитровград)

42

17

13

12

60:45

15

47

0:0

1:3

5.

Хебър (Пазарджик)

42

19

9

14

62:53

9

47

1:1

1:2

6.

Розова долина (Казанлък)

42

18

8

16

59:44

15

44

///

///

7.

Яворов (Чирпан)

42

15

13

14

54:46

8

43

4:2

0:2

8.

Сливнишки герой (Сливница)

42

19

5

18

63:56

7

43

2:0

3:5

9.

Асеновец (Асеновград)

42

16

11

15

46:42

4

43

2:1

0:2

10.

Слънчев бряг (Несебър)

42

16

10

16

50:49

1

42

0:0

0:2

11.

Миньор (Бухово)

42

19

4

19

80:80

0

42

2:0

3:1

12.

Марица (Пловдив)

42

16

10

16

56:58

-2

42

0:0

2:2

13.

Горубсо (Мадан)

42

16

10

16

54:58

-4

42

2:1

0:0

14.

Еледжик (Ихтиман)

42

15

11

16

60:56

4

41

1:0

1:2

15.

Марица – Изток (Раднево)

42

17

7

18

61:67

-6

41

2:0

0:1

16.

Велбъдж (Кюстендил)

42

14

12

16

44:44

0

40

3:1

0:0

17.

Тунджа (Ямбол)

42

18

4

20

49:61

-12

40

3:0

1:0

18.

Родопа (Смолян)

42

16

8

18

44:57

-13

40

2:1

1:1

19.

Металург (Перник)

42

18

3

21

51:77

-26

39

4:0

0:1

20.

Чепинец (Велинград)

42

14

9

19

51:64

-13

37

6:0

0:1

21.

Балкан (Ботевград)

42

15

6

21

43:59

-16

37

2:0

0:1

22.

Арда (Кърджали)

42

8

8

26

36:77

-41

24

2:0

1:2

*   - На полусезона имената на някои отбори са променени: 

Бенковски(Пазарджик) става Хебър (Пазарджик), 

Черноморец (Несебър) - Слънчевбряг (Несебър), 

Ботев (Ихтиман) - Еледжик (Ихтиман), 

Миньор (Раденево)- Марица-Изток (Раднево), 

Николай Лъсков (Ямбол) - Тунджа (Ямбол).

**  - Чепинец (Велинград) не изпада, тъй като в квалификационната

група за определяне на един от трите влизащи в Южната "Б" РФГ отбори,

победител не е излъчен заради уредени мачове в послединя кръг. 

В групата участват Пирин (Гоце Делчев), Спортист (кв.Кремиковци, София),

Червено знаме (Радомир), Миньор (Бобов дол) и Орлин (Средногорие).

Отборите играят квалификационен турнир в Сопот и Карлово, Пирин и

Спортист завършват 3:3 в директния си двубой и решителна за първото

място се оказва по-добрата голова разлика при победи и на двата отбора

в срещите им от последния кръг. Мачовете завършват: Пирин (ГД) - Миньор

(Бд) 20:0 и Спортист - Ч.знаме 24:0 (завършва 4 мин. по-късно с нужната

на Спортист разлика) и на двете срещи има ексцесии по трибуните. В

последствие е взето решение и четирите участвали в двата мача отбора

да бъдат наказани да не участват в квалификации за "Б" група през

следващите два сезона. Решено е Орлин (Средногорие) да играе

допълнителен бараж с Чепинец, спечелен от Чепинец, който запазва мястото

си в Южната "Б" група.

  

От "А" РФГ изпада: Локомотив (Пловдив).

В "А" РФГ влиза: Беласица (Петрич).

От "Б" РФГ изпадат: Балкан (Ботевград) и Арда (Кърджали). 

Нови членове на Южната "Б" РФГ: Локомотив (Бургас) и Миньор (Рудозем).


Розова долина (Казанлък) - играчите през сезона:

Златко ТОДОРОВ, Пенко КОЙЧЕВ, Георги ВАСИЛЕВ, Койчо КОЕВ, Христо ПОПОВ, Кральо ОРОЗОВ
Васил ТОДОРАНОВ, Кемал ПАТЕЛОВ, Тошко ТАНЕВ, Йордан ТОДОРОВ, Евтим КОЛЕВ, Христо ГОЦКОВ
Димитър ДИМИТРОВ, Милко СТОЙКОВ, Ангел ЯНЕВ, Александър ДЮЛГЕРОВ, Грозьо ГРОЗЕВ,
Данчо КУШЛЕВ, Николай ДЯКОВ, Кольо ПЕТКОВ.


В ПОЧЕТНИТЕ ЛИСТИ:

УЧАСТИЯ:                                                                    ГОЛОВЕ:

194 - ХР.ПОПОВ                                                     32 - К.ПАТЕЛОВ(Камен Петков)
180 - КР.ОРОЗОВ                                                   26 - ИВО ТРОНКОВ
164 - Д.СТОЯНОВ                                                  25 - Т.АТАНАСОВ
154 - Д.КОЛЕВ                                                       25 - БОГ.СИМОВ
147 - Т.НИНОВ                                                       25 - Л.РАДУКОВ

Есенно класиране

Отново Есенен първенец Розова долина (Кз) и отново не издържа на финалната права през пролетта и завършва на шесто място.

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

1.

Розова долина (Казанлък)

21

11

3

7

35:21

14

25

2.

Хасково (Хасково)

21

8

8

5

25:15

10

24

3.

Димитровград (Димитровград)

21

9

6

6

29:22

7

24

4.

Хебър (Пазарджик)

21

10

4

7

33:27

6

24

5.

Беласица (Петрич)

21

10

4

7

32:27

5

24

6.

Вихрен (Сандански)

21

8

8

5

26:22

4

24

7.

Велбъдж (Кюстендил)

21

8

7

6

26:20

6

23

8.

Марица (Пловдив)

21

8

7

6

34:30

4

23

9.

Миньор (Бухово)

21

11

1

9

37:36

1

23

10.

Сливнишки герой (Сливница)

21

10

2

9

35:31

4

22

11.

Яворов (Чирпан)

21

7

8

6

29:27

2

22

12.

Родопа (Смолян)

21

9

4

8

24:22

2

22

13.

Металург (Перник)

21

10

2

9

32:37

-5

22

14.

Тунджа (Ямбол)

21

9

2

10

30:29

1

20

15.

Асеновец (Асеновград)

21

7

6

8

19:19

0

20

16.

Марица-Изток (Раднево)

21

7

5

9

33:33

0

19

17.

Ботев (Ихтиман)

21

6

7

8

26:29

-3

19

18.

Горубсо (Мадан)

21

6

7

8

25:29

-4

19

19.

Чепинец (Велинград)

21

6

7

8

25:32

-7

19

20.

Балкан (Велинград)

21

8

3

10

21:30

-9

19

21.

Слънчев бряг (Несебър)

21

5

4

12

23:34

-11

14

22.

Арда (Кърджали)

21

3

5

13

13:40

-27

11

Сезон 1979-80 - Има реорганизация в групите на трето и четвърто ниво.

Сезон 1979-80 - "А" окръжна група - Трето ниво(Зони)

Есенно класиране - участват "Хидравлика" и "Торпедо"

"ФР.Енгелс" е преименуван на "Торпедо"

1979-80 - Южна "Б" група

За Купата на Съветската армия

Розова долина (Казанлък) е отстранен от Горубсо (Мадан) след изиграване на две срещи:

Розова долина (Казанлък) - Горубсо (Мадан) - 2:1 и 2:4
В момента разглеждате олекотената мобилна версия на уебсайта. Към пълната версия.
Уебсайт в Alle.bg