ФК РОЗОВА ДОЛИНА

1982-1983 г. Розова долина Казанлък в "А"Републиканска футболна група.

СЕЗОН 1982-1983 г. -"А" РФГ
ИСТОРИЧЕСКА ПОБЕДА ЗА РОЗИТЕ СРЕЩУ ЦСКА С 2:0.

Сезон 1981-82 г. - 2 място - квалификации и участие в 'А' РФГ

Сезон 1981/82 г. Розова долина завършва на второ място
но печели баража за "А"група срещу Марек (Станке Димитров) сега Дупница.:

Първата среща: Марек(Стд) - Розова долина(Кз) - 0:0

Втора среща: Розова долина(Кз) - Марек(Стд) - 2:1
  1:0 Личев 2 мин., 1:1 Манолов 31 мин., 2:1 Кънев 73 мин. 
  и Розите в "А"група за първи път.


Южна "Б" Републиканска футболна група

 

Крайно класиране

 

                                                    РОЗОВА ДОЛИНА ЩЕ ИГРАЕ В "А"РФГ . 


Класиране 1981-82 г

N

Отбор

М

П

Р

З

ГР

+/–

Т

Д

Г

1.

Пирин (Благоешград)

42

26

10

6

80:34

46

62

1:0

0:1

2.

Розова долина (Казанлък)

42

22

10

10

62:38

24

54

///

///

3.

Миньор (Перник)

42

21

11

10

65:35

30

53

2:0

0:1

4.

Вихрен (Сандански)

42

21

9

12

59:35

24

51

1:1

0:0

5.

Чирпан(Чирпан)

42

19

9

14

50:45

5

47

1:1

0:2

6.

Нефтохимик (Бургас)

42

19

8

15

61:51

10

46

2:0

2:5

7.

Асеновец (Асеновград)

42

20

6

16

51:43

8

46

2:2

1:2

8.

Рилски спортист (Самоков)

42

15

14

13

45:43

2

44

1:0

0:0

9.

Еледжик (Ихтиман)

42

19

6

17

56:56

0

44

2:1

0:1

10.

Локомотив (Пловдив)

42

18

7

17

82:68

14

43

2:1

1:1

11.

Хебър (Пазарджик)

42

15

13

14

66:53

13

43

2:2

2:1

12.

Родопа (Смолян)

42

17

9

16

51:44

7

43

1:0

0:2

13.

Сливнишки герой (Сливница)

42

19

5

18

49:49

0

43

3:1

1:0

14.

Слънчев бряг (Несебър)

42

19

5

18

55:60

-5

43

2:0

1:1

15.

Арда (Кърджали)

42

18

4

20

54:65

-11

40

2:4

2:1

16.

Димитровград (Димитровград)

42

15

10

17

49:55

-6

40

2:0

2:0

17.

Торпедо (Карлово)

42

14

12

16

45:54

-9

40

3:2

0:0

18.

Миньор (Бухово)

42

12

10

20

38:68

-30

34

4:0

0:1

19.

Марица (Пловдив)

42

14

3

25

49:65

-16

31

7:0

2:0

20.

Тунджа (Ямбол)

42

9

9

24

34:69

-35

27

1:0

2:0

21.

Чепинец (Велинград)

42

10

6

26

46:79:

-33

26

2:1

2:3

22.

Металург (Перник)

42

7

10

25

31:75

44

24

1:0

0:0

 

От "А" РФГ изпадат: Берое (Стара Загора), Академик (София),

както и загубилият квалификациите за влизане/оставане

в "А" РФГ Марек (Станке Димитров, дн.Дупница).

В "А" РФГ влизат: Пирин (Благоевград) и спечелилият

квалификациите за влизане/оставане Розова долина (Казанлък).

От "Б" РФГ изпадат: Арда (Кърджали), Димитровград (Димитровград),

Торпедо (Карлово), Миньор (Бухово), Марица (Пловдив), Тунджа (Ямбол),

Чепинец (Велинград) и Металург (Перник). 

Нови членове на Южната "Б" РФГ: Пирин (Гоце Делчев), Балкан

(Ботевград) и Загорец (Нова Загора).

 "А" Републиканска футболна група
сезон 1982/83
Крайно класиране

 
                     
NОтборМПРЗГЗ : ГСГРТ
1.ЦСКА (София
30189  352:262645
2.Левски (София)30186  650:212942
3.Ботев Пд (Пловдив)30166  862:402238
4.Локомотив Сф (София)301281039:40-132
5.Спартак (Плевен)*301351246:40 631
6.Сливен (Сливен)301341346:45 130
7.Спартак (Варна
301251336:38-229
8.Етър (Велико Търново)301331438:41-329
9.Черно море (Варна)30  9111024:28-429
10.Беласица (Петрич)301251343:54-1129
11.Ботев Вр (Враца)**301341338:35  328
12.Славия (София)301161335:37-228
13.Черноморец (Бургас)301241441:47-628
14.Хасково (Хасково)30  941734:41-722
15.Розова долина (Казанлък)30  751830:53-2319
16.Пирин (Благоевград30  751826:54-2819

Всички резултати за сезона

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

1.

ЦСКА

 

0:3

2:0 

 3:1

2:1 

3:1 

3:0 

1:1 

3:0 

4:2 

1:0 

3:1 

 4:2

2:1 

3:0 

2:0 

2.

Левски

0:0

 

2:0

1:0 

1:0 

6:2 

1:0 

3:1 

3:1 

3:0 

3:0 

4:0 

 1:0

1:0 

3:0 

2;1 

3.

Ботев Пд

1:1 

2:0 

 

6:2 

3:1 

3:2 

5:2 

2:1 

4:0 

5:1 

3:0 

2:0 

 2:1

3:2 

1:0 

4:1 

4.

Локомотив Сф

 1:1

 2:1

4:2

 

3:1 

1:0 

0:0 

2:1 

2:1 

1:1 

2:1 

2:2 

3:2 

3:0 

2:1 

3:1 

5.

Спартак

2:2 

0:1 

4:3 

2:0 

 

3:2

1:1 

3:1 

0:0 

2:1 

4:1 

1:0 

 1:1

2:1 

3:0 

2:0 

6.

Сливен

1:1 

1:0 

3:2 

1:0 

2:1 

 

5:0 

1:0 

0:0 

4:0 

1:0 

1:0 

3:1 

3:1 

2:1 

2:1 

7.

Спартак *

0:1 

2:1 

1:1 

3:0 

1:0 

3:0 

 

2:0 

2:0 

4:1 

0:0 

1:0 

 2:1

2:1 

4:2 

4:0 

8.

Етър

 0:1

2:1 

0:3 

2:2 

1:0 

3:0 

3:0 

 

1:0 

4:2 

1:0 

2:1 

 3:0

2:0 

2:1 

3:1 

9.

Черно море

 0:0

1:1 

0:0 

1:1 

0:2 

2:1 

0:0 

1:0 

 

3:1 

1:0 

0:0 

1:0 

 1:0

3:1 

6:0 

10.

Беласица

0:0 

2:0 

1:1 

2:0 

0:0 

1:0 

3:1 

1:0 

2:1 

 

4:1 

2:1 

4:0 

2:1 

3:2 

6:4 

11.

Ботев Вр **

2:3 

0:0 

1:0 

0:0 

4:1 

2:2 

2:1 

0:2 

1:0 

4:0 

 

3:0 

2:3 

 2:1

1:0 

2:0 

12.

Славия

2:0 

1:4 

0:0 

0:0 

0:1 

2:1 

2:0 

6:2 

3:0 

2:1 

1:0 

 

1:2 

 1:1

4:0 

1:0 

13.

Черноморец

 1:4

1:1 

3:0 

1:0 

3:2 

1:1 

1:0 

2:0 

0:1 

3:0 

0:4 

0:0 

 

 2:1

5:2 

2:0 

14.

Хасково

 1:1

0:1 

0:1 

1:0 

2:1 

4:3 

1:0 

3:0 

0:0 

1:0 

0:1 

3:1 

1:0 

 

4:0 

2:2 

15.

Розова долина

2:0

1:1 

3:3 

1:2 

4:1 

2:1 

1:0 

0:0 

0:0 

2:0 

1:2 

0:1 

1:2 

1:0 

 

1:0 

16.

Пирин

 0:1

1:1 

2:0 

1:0 

0:4 

1:0 

2:0 

2:0 

0:0 

0:0 

0:2 

1:2 

2:1 

 3:1

0:0 

 



*    - Спартак (Плевен) е изваден от "А" РФГ заради опит за
уреждане на резултата от мача му срещу Черно море (Варна).

** - [-2] - От актива на Ботев (Враца) за отнети две точки, заради
изпадането на дублиращия му отбор от "В" РФГ.
 
 
От "А" РФГ изпадат: Розова долина (Казанлък) и Пирин (Благоевград),
както и изваденият от групата Спартак (Плевен).
Нови членове на "А" РФГ: Шумен (Шумен) и Берое (Стара Загора),
както и Локомотив (Пловдив) (след бараж за попълване на "А" РФГ).
 
 
Квалификации за влизане/оставане в "А" РФГ
 
Черноморец (Бургас) - Локомотив (Пловдив)    2:1 и 0:0
Осъм (Ловеч) - Хасково (Хасково)             0:0 и 1:2 
 
 
Бараж за попълване на "А" РФГ
(след изваждането на Спартак Пл)
 
Локомотив (Пловдив) - Осъм (Ловеч)           2:1 (след пр.)
 
СРЕЩИТЕ НА РОЗОВА ДОЛИНА ДО 15 КРЪГ

 "А" Републиканска футболна група сезон 1982/83    
 
1 кръг   - 21.08.1982 г.

БЕЛАСИЦА(ПЧ)-СПАРТАК(ПЛ)                                  0:0

БОТЕВ(ВР) - ТРАКИЯ (ПД)                                        3:0

РОЗОВА ДОЛИНА(КЗ)-СЛИВЕН(СЛ)                      2:1

21 август,      Казанлък, стадион «Цвятко Радойнов», 17 000 зрители

РОЗОВА ДОЛИНА : Зл.Минчев, К.Коев, Кр.Орозов, Н.Дяков, Й.Тодоров,

                Хр.Попов, Кам.Петков, Хр.Гоцков, Ем.Личев, Ахм.Дормушев

                (83- Т.Начев), Ат.Йовчев (46- Ж.Желев)

СЛИВЕН :        Й.Филипов, Ив.Пенчев, Н.Арабов, Анг.Калбуров, М.Томанов,

                Ив.Найденов (61- Ив.Стоянов), В.Шаламанов, Г.Йорданов,

                Ив.Вълчев, Кр.Горанов, Т.Тенев (46- Т.Добрев)

ГЛ.СЪДИЯ :      Георги Камишев /София/

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ:Н.Дяков /Р.ДОЛИНА/, М.Томанов /СЛИВЕН/

ГОЛМАЙСТОРИ :   1:0 Ем.Личев (25), 1:1 Ив.Вълчев (72), 2:1 Ж.Желев (81)

ЖСК-СПАРТАК(ВН)-ЧЕР.МОРЕ(ВН)                           2:0

ЛОКОМОТИВ(СФ)-ЧЕРНОМОРЕЦ(БС)                        3:2

СЛАВИЯ(СФ) - ПИРИН(БЛ)                                       1:0

ХАСКОВО(ХС)-ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ)                     0:1

ЕТЪР(ВТ) - ЦСКА"СЕПТ.ЗНАМЕ" (СФ)                        0:1

 


2 кръг  - 25.08.1982 г.

СПАРТАК(ПЛ) – СЛИВЕН(СЛ)                                                3:2

БОТЕВ(ВР) – РОЗОВА ДОЛИНА(КЗ)                                   1:0

25 август,      Враца, стадион «Христо Ботев», 8 000 зрители

БОТЕВ :         Ил.Вълов, В.Цветанов, В.Ценов, В.Греков, В.Малджански,

                В.Божилов, Т.Митов, Цв.Данов (66- Л.Асенов), Ем.Маринов,

                Д.Ефремов, Ил.Войнов (79- Юл.Емилов)

РОЗОВА ДОЛИНА : Зл.Минчев, К.Коев, Кр.Орозов, Т.Начев, Й.Тодоров,

                Хр.Попов (46- Ж.Желев), Кам.Петков, Хр.Гоцков, Ем.Личев,

                Ахм.Дормушев, Ат.Йовчев

ГЛ.СЪДИЯ :      Богдан Дочев /София/

ЖЪЛТИ КАРТОНИ : Д.Ефремов /БОТЕВ/, Кр.Орозов /Р.ДОЛИНА/

ГОЛМАЙСТОР :    1:0 Ем.Маринов (19)

ЛЕВСКИ-СПАРТАЛ(СФ) – ТРАКИЯ(ПД)                                   2:0

ЧЕРНОМОРЕЦ(БС) – ХАСКОВО(ХС)                                        2:1

ЦСКА СЕП.ЗНАМЕ (СФ) – ЖСК-СПАРТАК(ВН)                        3:0

БЕЛАСИЦА(ПЧ) – СЛАВИЯ(СФ)                                              2:1

ЧЕРНО МОРЕ(ВН) – ЛОКОМОТИВ(СФ)                                     1:1

ПИРИН(БЛ) – ЕТЪР(ВТ)                                                          2:0


   КЛАСИРАНЕ СЛЕД 2 КРЪГ

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

1.

ЦСКА  Сеп.знаме (София)

2

2

0

0

4:0

4

4

2.

Левски–Спартак (София)

2

2

0

0

3:0

3

4

3.

Локомотив (София)

2

1

1

0

4:3

1

3

4.

Спартак (Плевен)

2

1

1

0

3:2

1

3

5.

Беласица (Петрич)

2

1

1

0

2:1

1

3

6.

Тракия (Пловдив)

2

1

0

1

3:2

1

2

7.

Пирин (Благоевград)

2

1

0

1

2:1

1

2

8.

Черноморец (Бургас)

2

1

0

1

4:4

0

2

9.

Розова долина (Казанлък)

2

1

0

1

2:2

0

2

10.

Славия (София)

2

1

0

1

2:2

0

2

11.

ЖСК-Спартак (Варна)

2

1

0

1

3:4

-1

2

12.

Ботев (Враца)

2

1

0

1

1:3

-2

2

13.

Черно море (Варна)

2

0

1

1

1:3

-2

1

14.

Сливен (Сливен)

2

0

0

2

3:5

-2

0

15.

Хасково (Хасково)

2

0

0

2

1:3

-2

0

16.

Етър (Велико Търново)

2

0

0

2

0:3

-3

0

 

3 КРЪГ - 05.09.1982 г.

ЛОКОМОТИВ (СФ) – ЦСКА СЕП.ЗНАМЕ(СФ)                                       1:1

СЛАВИЯ (СФ) – СПАРТАК (ПЛ)                                                         0:1

ЕТЪР (ВТ) – БЕЛАСИЦА (ПЧ)                                                            4:2

ЖСК-СПАРТАК (ВН) – ПИРИН (БЛ)                                                    4:0

ХАСКОВО (ХС) – ЧЕРНО МОРЕ (ВН)                                                  0:0

ТРАКИЯ (ПД) – ЧЕРНОМОРЕЦ (БС)                                                     2:1

РОЗОВА ДОЛИНА (КЗ) – ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ)                           1:1

5 септември,    Казанлък, стадион «Цвятко Радойнов», 25 000 зрители

РОЗОВА ДОЛИНА : Зл.Минчев, К.Коев, Хр.Попов, Кр.Орозов, Д.Стоянов,

                Й.Тодоров, Кам.Петков, Хр.Гоцков, Ем.Личев, Ахм.Дормушев,

Ат.Йовчев

ЛЕВСКИ :      Вл.Делчев, Кр.Коев, В.Балевски, П.Петров, Н.Грънчаров,

                Гр.Григоров, Р.Гочев, Пл.Цветков (46- Б.Искренов,

79- Ем.Велев), М.Вълчев, Ем.Спасов, Н.Сираков

ГЛ.СЪДИЯ :      Янаки Великов /Бургас/

ГОЛМАЙСТОРИ :   1:0 Кам.Петков (29), 1:1 М.Вълчев (83- дузпа)

СЛИВЕН (СЛ) – БОТЕВ (ВР)                                                               1:0


  КЛАСИРАНЕ СЛЕД 3 КРЪГ

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

1.

ЦСКА  Сеп.знаме (София)

3

2

1

0

5:1

4

5

2.

Левски–Спартак (София)

3

2

1

0

4:1

3

5

3.

Спартак (Плевен)

3

2

1

0

4:2

2

5

4.

ЖСК-Спартак (Варна)

3

2

0

1

6:3

3

4

5.

Тракия (Пловдив)

3

2

0

1

5:3

2

4

6.

Локомотив (София)

3

1

2

0

5:4

1

4

7.

Розова долина (Казанлък)

3

1

1

1

3:3

0

3

8.

Беласица (Петрич)

3

1

1

1

4:5

-1

3

9.

Черноморец (Бургас)

3

1

0

2

5:6

-1

2

10.

Сливен (Сливен)

3

1

0

2

4:5

-1

2

11.

Етър (Велико Търново)

3

1

0

2

4:5

-1

2

12.

Славия (София)

3

1

0

2

2:3

-1

2

13.

Черно море (Варна)

3

0

2

1

1:3

-2

2

14.

Пирин (Благоевград)

3

1

0

2

2:5

-3

2

15.

Ботев (Враца)

3

1

0

2

1:4

-3

2

16.

Хасково (Хасково)

3

0

1

2

1:3

-2

1

 

4 КРЪГ - 11.09.1982 г.

ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ) - СЛИВЕН (СЛ)                                           6:2                  

ЦСКА СЕП.ЗНАМЕ(СФ)– ХАСКОВО (ХС)                                         2:1

СПАРТАК (ПЛ)- БОТЕВ (ВР)                                                            4:1

БЕЛАСИЦА (ПЧ) -  ЖСК-СПАРТАК (ВН)                                           3:1

ЧЕРНО МОРЕ (ВН) -  ТРАКИЯ (ПД)                                                   0:0

 ЧЕРНОМОРЕЦ Бургас – РОЗОВА ДОЛИНА                                  5:2

 11 септември,   Бургас, стадион «9 септември», 10 000 зрители

ЧЕРНОМОРЕЦ :    Д.Папазов, Ив.Илчев, Т.Райков, Цв.Мутафчиев,

                В.Делиминков, Ив.Йовчев, Г.Маджаров (78- Николов),

                Ст.Мавров (69- Кр.Димитров), Ив.Притъргов, Ив.Коцев,

               Г.Илиев

РОЗОВА ДОЛИНА : Зл.Минчев, К.Коев, Хр.Попов, Кр.Орозов, Д.Стоянов,

                Й.Тодоров (46- Ж.Желев), Кам.Петков, Хр.Гоцков, Ем.Личев,

                Ахм.Дормушев, Анг.Янев (46- Ат.Йовчев)

ГЛ.СЪДИЯ :      Иван Йосифов /София/

ГОЛМАЙСТОРИ :   1:0 Г.Маджаров (24), 2:0 Г.Илиев (36), 3:0 Г.Илиев (48),

3:1 Ахм.Дормушев (53), 4:1 Ив.Притъргов (54), 5:1 Г.Илиев (67), 5:2 Хр.Гоцков (73)


СЛАВИЯ (СФ) – ЕТЪР (ВТ)                                                             6:2

ПИРИН (БЛ) – ЛОКОМОТИВ (СФ)                                                    1:0


КЛАСИРАНЕ СЛЕД 4 КРЪГ

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

1.

Левски–Спартак (София)

4

3

1

0

10:3

7

7

2.

Спартак (Плевен)

4

3

1

0

8:3

5

7

3.

ЦСКА Септ.знаме (София)

4

3

1

0

7:2

5

7

4.

Тракия (Пловдив)

4

2

1

1

5:3

2

5

5.

Беласица (Петрич)

4

2

1

1

7:6

1

5

6.

Славия(София)

4

2

0

2

8:5

3

4

7.

Черноморец (Бургас)

4

2

0

2

10:8

2

4

8.

ЖСК-Спартак (Варна)

4

2

0

2

7:6

1

4

9.

Локомотив (София)

4

1

2

1

5:5

0

4

10.

Пирин (Благоевград)

4

2

0

2

3:5

-2

4

11.

Черно море (Варна)

4

0

3

1

1:3

-2

3

12.

Розова долина (Казанлък)

4

1

1

2

5:8

-3

3

13.

Сливен (Сливен)

4

1

0

3

6:11

-5

2

14.

Етър (Велико Търново)

4

1

0

3

6:11

-5

2

15.

Ботев (Враца)

4

1

0

3

2:8

-6

2

16.

Хасково (Хасково)

4

0

1

3

2:5

-3

1


5 КРЪГ - 25.09.1982 г.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - БЕЛАСИЦА (ПЧ)                                               1:1                  

БОТЕВ (ВР) – ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ)                                              0:0

ЖСК-СПАРТАК (ВН) - СЛАВИЯ (СФ)                                                1:0

ТРАКИЯ (ПД) - ЦСКА СЕП.ЗНАМЕ(СФ)                                              1:1

ЕТЪР (ВТ) - СПАРТАК (ПЛ)                                                              1:0

 ХАСКОВО (ХС) - ПИРИН (БЛ)                                                         2:2

СЛИВЕН (СЛ) – ЧЕРНОМОРЕЦ (БС)                                                  3:1

РОЗОВА ДОЛИНА – ЧЕРНО МОРЕ                                               0:0

 26 септември,   Казанлък, стадион «Цвятко Радойнов», 12 000 зрители

РОЗОВА ДОЛИНА : Зл.Минчев, К.Коев (6- Н.Дяков), Хр.Попов, Кр.Орозов,

                Д.Стоянов, Й.Тодоров, Кам.Петков, Хр.Гоцков, Ем.Личев,

Ахм.Дормушев, Ат.Йовчев (46- Анг.Янев)

ЧЕРНО МОРЕ :    Б.Манолков, Г.Жеков, Т.Марев, Св.Светозаров, Ив.Дончев,

                Ив.Иванов, М.Вълков, Кр.Диамандиев, Р.Рафиев, Т.Атанасов,

                Пл.Ганев (46- В.Страшников, 81- В.Пейчев)

ГЛ.СЪДИЯ :      Димитър Димитров /Бургас/


 КЛАСИРАНЕ СЛЕД 5 КРЪГ

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

1.

Левски–Спартак (София)

5

3

2

0

10:3

7

8

2.

ЦСКА Септ.знаме (София)

5

3

2

0

8:3

5

8

3.

Спартак (Плевен)

5

3

1

0

8:4

4

7

4.

ЖСК-Спартак (Варна)

5

3

0

1

8:6

2

6

5.

Тракия (Пловдив)

5

2

2

1

6:4

2

6

6.

Беласица (Петрич)

5

2

2

2

8:7

1

6

7.

Локомотив (София)

5

1

3

2

6:6

0

5

8.

Пирин (Благоевград)

5

2

1

2

5:7

-2

5

9.

Славия (София)

5

2

0

1

8:6

2

4

10.

Черноморец (Бургас)

5

2

0

2

11:11

-0

4

11.

Черно море (Варна)

5

0

4

1

1:3

-2

4

12.

Сливен (Сливен)

5

2

0

2

9:12

-3

4

13.

Розова долина (Казанлък)

5

1

2

3

5:8

-3

4

14.

Етър (Велико Търново)

5

2

0

3

7:11

-4

4

15.

Ботев (Враца)

5

1

1

3

2:8

-6

3

16.

Хасково (Хасково)

5

0

2

3

4:7

-3

2

 

6 КРЪГ - 02.10.1982 г.

ЦСКА – РОЗОВА ДОЛИНА                                                           3:0

 2 октомври,     София, стадион «Народна армия», 6 000 зрители

ЦСКА  :         Г.Велинов, Г.Илиев, Д.Димитров, В.Тинчев, Г.Димитров,

                Р.Керимов (65- Ал.Александров), Цв.Йончев, Г.Славков

                (46- Ст.Младенов), Сп.Джевизов, Пл.Марков, Р.Здравков

РОЗОВА ДОЛИНА : Зл.Минчев, Кр.Орозов, Хр.Попов, Й.Тодоров, Д.Стоянов,

                Ж.Желев, Кам.Петков, Хр.Гоцков, Ат.Йовчев, Ахм.Дормушев,

                Анг.Янев

ГЛ.СЪДИЯ :      Христо Младенов /В.Търново/

ЖЪЛТИ КАРТОНИ : Р.Керимов /ЦСКА/, Й.Тодоров /Р.ДОЛИНА/

ГОЛМАЙСТОРИ :   1:0 Сп.Джевизов (28), 2:0 Пл.Марков (83), 3:0 Сп.Джевизов (90)


СЛАВИЯ (СФ) -  ЛОКОМОТИВ (СФ)                                                    0:0                  

СПАРТАК (ПЛ)- ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ)                                              0:1

БЕЛАСИЦА (ПЧ) -  ХАСКОВО (ХС)                                                      2:1

ЧЕРНО МОРЕ (ВН) -  СЛИВЕН (СЛ)                                                      2:1

ЧЕРНОМОРЕЦ (БС) -  БОТЕВ (ВР)                                                       0:4

ЕТЪР (ВТ) -    ЖСК-СПАРТАК (ВН)                                                      3:0

ПИРИН (БЛ) – ТРАКИЯ (ПД)                                                                2:0


 КЛАСИРАНЕ СЛЕД 6 КРЪГ

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

1.

Левски–Спартак (София)

6

4

2

0

11:3

8

10

2.

ЦСКА Септ.знаме (София)

6

4

2

0

11:3

8

10

3.

Беласица (Петрич)

6

3

2

1

10:8

2

8

4.

Спартак (Плевен)

6

3

1

2

8:5

3

7

5.

Пирин (Благоевград)

6

3

1

2

7:7

0

7

6.

Тракия (Пловдив)

6

2

2

2

6:6

0

6

7.

Локомотив (София)

6

1

4

1

6:6

0

6

8.

Етър (Велико Търново)

6

3

0

3

10:11

-1

6

9.

ЖСК-Спартак (Варна)

6

3

0

3

8:9

-1

6

10.

Черно море(Варна)

6

1

4

1

3:4

-1

6

11.

Славия (София)

6

2

1

3

8:6

2

5

12.

Ботев (Враца)

6

2

1

3

6:8

-2

5

13.

Черноморец (Бургас)

6

2

0

4

11:15

-4

4

14.

Сливен (Сливен)

6

2

0

4

10:14

-4

4

15.

Розова долина (Казанлък)

6

1

2

3

5:11

-6

4

16.

Хасково (Хасково)

6

0

2

4

5:9

-4

2

 


7 КРЪГ - 06.10.1982 г.


ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ) - ЧЕРНОМОРЕЦ (БС)                                     1:0                  

БОТЕВ (ВР) - ЧЕРНО МОРЕ (ВН)                                                        1:0

ЖСК-СПАРТАК (ВН) - СПАРТАК (ПЛ)                                                1:0

ТРАКИЯ (ПД) - БЕЛАСИЦА (ПЧ)                                                         5:1

 ЛОКОМОТИВ (СФ) - ЕТЪР (ВТ))                                                        2:1

 ХАСКОВО (ХС) - СЛАВИЯ (СФ)                                                        3:1

СЛИВЕН (СЛ) - ЦСКА СЕП.ЗНАМЕ(СФ)                                               1:1

РОЗОВА ДОЛИНА – ПИРИН                                                           1:0

 6 октомври,     Казанлък, стадион «Цвятко Радойнов», 11 000 зрители

РОЗОВА ДОЛИНА : Зл.Минчев, Кр.Орозов, Хр.Попов, Н.Дяков, Д.Стоянов,

                Ж.Желев (83- Й.Тодоров), Анг.Янев, Хр.Гоцков, Ем.Личев

(61- Ат.Йовчев), Ахм.Дормушев, Кам.Петков

ПИРИН :         Б.Борисов, М.Андреев (80- В.Мутафчиев), В.Гочев,

Евл.Станоев, Г.Овнарски, Д.Илиев, Р.Стойчев, В.Динев

(65- Кр.Трайков), Кр.Наков, М.Стоянов, Ив.Лардев

ГЛ.СЪДИЯ :      Недялко Тахтаджиев /Пловдив/

ЖЪЛТИ КАРТОНИ : Хр.Гоцков /Р.ДОЛИНА/, В.Динев, М.Андреев, В.Гочев /ПИРИН/

ГОЛМАЙСТОР :    1:0 Кам.Петков (37)

 

 КЛАСИРАНЕ СЛЕД 7 КРЪГ

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

1.

Левски–Спартак (София)

7

5

2

0

12:3

9

12

2.

ЦСКА Септ.знаме (София)

7

4

3

0

12:4

8

11

3.

Тракия (Пловдив)

7

3

2

2

11:7

4

8

4.

Локомотив (София)

7

2

4

1

8:7

1

8

5.

ЖСК-Спартак (Варна)

7

4

0

3

9:9

0

8

6.

Беласица (Петрич)

7

3

2

2

11:13

-2

8

7.

Спартак (Плевен)

7

3

1

3

8:6

2

7

8.

Ботев (Враца)

7

3

1

3

7:8

-1

7

9.

Пирин (Благоевград)

7

3

1

3

7:8

-1

7

10.

Етър (Велико Търново)

7

3

0

4

11:13

-2

6

11.

Черно море (Варна)

7

1

4

2

3:5

-2

6

12.

Розова долина (Казанлък)

7

2

2

3

6:11

-5

6

13.

Славия (София)

7

2

1

4

9:9

0

5

14.

Сливен (Сливен)

7

2

1

4

11:15

-4

5

15.

Хасково (Хасково)

7

1

2

4

8:10

-2

4

16.

Черноморец (Бургас)

7

2

0

5

11:16

-5

4

 

 

8 КРЪГ - 16.10.1982 г.

БЕЛАСИЦА Петрич – РОЗОВА ДОЛИНА                                             3:2

 16 октомври,    Петрич, стадион «Цар Самуил», 7 000 зрители

БЕЛАСИЦА :      М.Каратанчев, Г.Цуциков, В.Стоянов, Хр.Бакалов,

                Т.Кръжанов, Г.Бохоров (46- Г.Митрев), Ив.Янев, Л.Тренчев,

                Г.Бибишков, Д.Карадалиев (84- В.Божиков), К.Кабранов

РОЗОВА ДОЛИНА : Зл.Минчев, Кр.Орозов, Хр.Попов, Н.Дяков, Д.Стоянов,

                Ж.Желев, Анг.Янев (61- Ат.Йовчев), Хр.Гоцков, Ем.Личев,

Ахм.Дормушев, Кам.Петков

ГЛ.СЪДИЯ :      Богдан Дочев /София/

ГОЛМАЙСТОРИ :   1:0 К.Кабранов (23), 1:1 Ем.Личев (39), 2:1 Ив.Янев (44)

 3:1 К.Кабранов (80- дузпа), 3:2 Хр.Попов (81)

 

 

СЛАВИЯ (СФ) – ТРАКИЯ (ПД)                                                               0:0                  

ЖСК-СПАРТАК (ВН) - ЛОКОМОТИВ (СФ)                                               3:0

СПАРТАК (ПЛ)- ЧЕРНОМОРЕЦ (БС)                                                       1:1

ЧЕРНО МОРЕ (ВН) -  ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ)                                          1:1

ЦСКА СЕП.ЗНАМЕ(СФ) -  БОТЕВ (ВР)                                                    1:0

ЕТЪР (ВТ) -  ХАСКОВО (ХС)                                                                  2:0

ПИРИН (БЛ) -  СЛИВЕН (СЛ)                                                                  1:0

 

КЛАСИРАНЕ СЛЕД 8 КРЪГ

N

Отбор

М

П

Р

З

ГЗ : ГС

ГР

Т

1.

Левски–Спартак (София)

8

5

3

0

13:4

9

13

2.

ЦСКА Септ.знаме (София)

8

5

3

0

13:4

9

13

3.

ЖСК-Спартак (Варна)

8

5

0

3

12:9

3

10

4.

Беласица (Петрич)

8

4

2

2

14:15

-1

10

5.

Тракия (Пловдив)

8

3

3

2

11:7

4

9

6.

Пирин (Благоевград)

8

4

1

3

8:8

0

9

7.

Спартак (Плевен)

8

3

2

3

9:7

2

8

8.

Етър (Велико Търново)

8

4

0

4

13:13

0

8

9.

Локомотив (София)

8

2

4

2

8:10

-2

8

10.

Ботев (Враца)

8

3

1

4

7:9

-2

7

11.

Черно море (Варна)

8

1

5

2

4:6

-2

7

12.

Славия (София)

8

2

2

4

9:9

0

6

13.

Розова долина (Казанлък)

8

2

2

4

8:14

-6

6

14.

Черноморец (Бургас)

8

2

1

5

12:17

-5

5

15.

Сливен (Сливен)

8

2

1

5

11:16

-4

5

16.

Хасково (Хасково)

8

1

2

5

8:12

-4

4

 

 

9 КРЪГ - 30.10.1982 г.


ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ) - ЦСКА СЕП.ЗНАМЕ(СФ)                              0:0                  

БОТЕВ (ВР) - ПИРИН (БЛ)                                                               2:0

ХАСКОВО (ХС) -  ЖСК-СПАРТАК (ВН)                                            1:0

ТРАКИЯ (ПД) - ЕТЪР (ВТ)                                                               2:1

 ЛОКОМОТИВ (СФ) -  СПАРТАК (ПЛ)                                               3:1

ЧЕРНОМОРЕЦ (БС) - ЧЕРНО МОРЕ (ВН)                                           0:1

РОЗОВА ДОЛИНА (КЗ) -  СЛАВИЯ (СФ)                                       0:1

СЛИВЕН (СЛ) - БЕЛАСИЦА (ПЧ)                                                      4:0



10 КРЪГ

БЕЛАСИЦА (ПЧ) -  БОТЕВ (ВР)                                                        4:1                  

 ПИРИН (БЛ) -    ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ)                                          1:1

ЦСКА СЕП.ЗНАМЕ(СФ) ЧЕРНОМОРЕЦ (БС)                                    4:2

ЖСК-СПАРТАК (ВН) - ТРАКИЯ (ПД)                                                  1:1

ЛОКОМОТИВ (СФ) ХАСКОВО (ХС)                                                    3:0

СПАРТАК (ПЛ) - ЧЕРНО МОРЕ (ВН)                                                   0:0

ЕТЪР (ВТ) - РОЗОВА ДОЛИНА (КЗ)                                                    2:1

СЛАВИЯ (СФ) - СЛИВЕН (СЛ)                                                           2:1 

 


 

11 КРЪГ

ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ) - БЕЛАСИЦА (ПЧ)                                      3:0                  

ЧЕРНОМОРЕЦ (БС) -  ПИРИН (БЛ)                                                 2:0

ЧЕРНО МОРЕ (ВН) - ЦСКА СЕП.ЗНАМЕ(СФ)                                   0:0

РОЗОВА ДОЛИНА (КЗ) - ЖСК-СПАРТАК (ВН)                                 1:0

ТРАКИЯ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (СФ)                                                 6:2

ХАСКОВО (ХС) - СПАРТАК (ПЛ)                                                   2:1

СЛИВЕН (СЛ) - ЕТЪР (ВТ)                                                             1:0

БОТЕВ (ВР) - СЛАВИЯ (СФ)                                                          3:0

 

 

 

12 КРЪГ

БЕЛАСИЦА (ПЧ) ЧЕРНОМОРЕЦ (БС)                                              4:0                  

ПИРИН (БЛ) -  ЧЕРНО МОРЕ (ВН)                                                      0:0

СПАРТАК (ПЛ) - ЦСКА СЕП.ЗНАМЕ(СФ)                                            2:2

ЖСК-СПАРТАК (ВН) - СЛИВЕН (СЛ)                                                  3:0

СЛАВИЯ (СФ)  - ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ)                                            1:4

ХАСКОВО (ХС) - ТРАКИЯ (ПД)                                                           0:1

ЛОКОМОТИВ (СФ) -  РОЗОВА ДОЛИНА (КЗ)                                        2:1

ЕТЪР (ВТ) - БОТЕВ (ВР)                                                                    1:0

 

 


13 КРЪГ

ЧЕРНОМОРЕЦ (БС) - СЛАВИЯ (СФ)                                                  0:0                    

 ЧЕРНО МОРЕ (ВН) - БЕЛАСИЦА (ПЧ)                                               3:1

ЦСКА СЕП.ЗНАМЕ(СФ) ПИРИН (БЛ)                                               2:0

СЛИВЕН (СЛ) ЛОКОМОТИВ (СФ)                                                   1:0

ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ) ЕТЪР (ВТ)                                                  3:1

ТРАКИЯ (ПД) СПАРТАК (ПЛ)                                                          3:1

РОЗОВА ДОЛИНА (КЗ) - ХАСКОВО (ХС)                                            1:0

БОТЕВ (ВР) - ЖСК-СПАРТАК (ВН)                                                     2:1

 

  


14 КРЪГ

СЛАВИЯ (СФ) - ЧЕРНО МОРЕ (ВН)                                                       3:0                    

БЕЛАСИЦА (ПЧ) - ЦСКА СЕП.ЗНАМЕ(СФ)                                            0:0

ТРАКИЯ (ПД) - РОЗОВА ДОЛИНА (КЗ)                                                 1:0

ЛОКОМОТИВ (СФ) - БОТЕВ (ВР)                                                         2:1

ЕТЪР (ВТ) - ЧЕРНОМОРЕЦ (БС)                                                           3:0

СПАРТАК (ПЛ) - ПИРИН (БЛ)                                                               2:0

ХАСКОВО (ХС) - СЛИВЕН (СЛ)                                                           4:3

ЖСК-СПАРТАК (ВН) - ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ)                                      2:1

 

 

 

15 КРЪГ

ЧЕРНО МОРЕ (ВН) - ЕТЪР (ВТ)                                                              1:0                    

ЦСКА СЕП.ЗНАМЕ(СФ) -  СЛАВИЯ (СФ)                                                 3:1

СЛИВЕН (СЛ) - ТРАКИЯ (ПД)                                                                 3:2

БОТЕВ (ВР) - ХАСКОВО (ХС)                                                                2:1

ЧЕРНОМОРЕЦ (БС) -  ЖСК-СПАРТАК (ВН)                                             1:0

ПИРИН (БЛ) - БЕЛАСИЦА (ПЧ)                                                              0:0

РОЗОВА ДОЛИНА (КЗ) - СПАРТАК (ПЛ)                                                4:1

ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ) - ЛОКОМОТИВ (СФ)                                          1:0


                              

 

                    ЕСЕННО КЛАСИРАНЕ    1982-1983 год

 

                                 М    П   Р   З      ГР     Т
 
1. Левск-Спартак (София)         15     9   5   1    26:9    23
2. ЦСКА СЕПТ.ЗНАМЕ (СОФИЯ)   15     8   7   0    24:9    23
3. Тракия(Пловдив)                      15     8   4   3    27:15   20
4. Локомотив(София)                    1    6   4   5    20:2  16
5. Черно море(Варна)                   15     4   8   3     9:10    16
6. Беласица(Петрич)                     15     6   4   5    23:26   16
7. ЖСК-Спартак(Варна)                15     7   1   7    19:16   15
8. Ботев(Враца)                            15     7   1   7    18:18   15
9. Етър(В.Търново)                       15     7   0   8    21:21   14
10. Сливен (Сливен)                     15     6   1   8    24:27   13
11. Славия(София)                       15     5   3   7    17:20   13
12. Спартак (Плевен)                    15     4   4   7    17:21   12
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
13. Розова долина(Казанлък)       15     5   2   8    16:21   12
14. Пирин(Благоевград)                15     4   4   7      9:17   12
-----------------------------------------------------------
15. Хасково(Хасково)                   15     4   2   9    16:23   10
16. Черноморец(Бургас)               15     4   2   9    17:29   10


БАЛАНСЪТ НА РОЗОВА ДОЛИНА СЛЕД ЕСЕННИЯ ДЯЛ Е:

 13. Розова долина(Казанлък)   15     5   2   8    16:21   12

 ЕСЕННИЯ ДЯЛ ОТ ПЪРВЕНСТВОТО Е С ДОБРИ ПОКАЗАТЕЛИ ЗА ОТБОРА НИ. КАТО ГОСТ НЕ БЕШЕ ПОСТИГНАТА ТОЧКА, НО КАТО ДОМАКИН ИМА 5 ПОБЕДИ, 2 РАВЕНСТВАТА И 1 ЗАГУБА ОТ СЛАВИЯ(СФ) . ЗА УСПЕХ МОЖЕ И ДА ОТБЕЛЕЖИМ СРЕЩАТА ОТ 3-ти КРЪГ С ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ), ЗАВЪРШИЛА 1:1. ИЗРАВНИТЕЛНИЯТ ГОЛ БЕШЕ ОТБЕЛЯЗАН В САМИЯ КРАЙ НА МАЧА. ШАНСОВЕТЕ ЗА ОСТАВАНЕ В ГРУПАТА СА МНОГО РЕАЛНИ И ПОСТИЖИМИ. НУЖНО Е ДА НЕ СЕ ДОПУСНЕ ЗАГУБА НА СОБСТВЕН ТЕРЕН И ДА СЕ ОТКРАДНЕ ТОЧКИ КАТО ГОСТ, НО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ПРОЛЕТНИЯ ДЯЛ ОТ ПЪРВЕНСТВОТО ЗАПОЧВА ДОСТА КАТАСТРОФАЛНО ЗА ОТБОРА С ПЕТ ПОРЕДНИ ЗАГУБИ, ПРЕДИ СРЕЩАТА С ЦСКА СЕП.ЗНАМЕ(СФ) ЗАВЪРШИЛА С ПОБЕДА 2:0 ЗА РОЗИТЕ, КОЯТО ПОБЕДА РЕАЛНО ВЪРНА НАДЕЖДИТЕ НА КАЗАНЛЪШКАТА ПУБЛИКА ЗА ПО ДОБРО ПРЕДСТАВЯНЕ И ОСТАВАНЕ В ГРУПАТА, НО В ПОСЛЕДСТВИЕ ЩЕ СЕ УСТАНОВИ ЧЕ ОТБОРЪТ НЕ Е ГОТОВ ЗА ТОВА ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО, НЕЗАВИСИМО ОТ ДОБРИТЕ РЕЗУЛТАТИ И УСПЕХИ.

 

            ВТОРИ СЕЗОН          1982-1983

 

„РОЗОВА ДОЛИНА” КАЗАНЛЪК

 

16 кръг

СПАРТАК(ПЛ) - БЕЛАСИЦА(ПЧ)                          2:1

БОТЕВ(ВР) ТРАКИЯ (ПД)                                  1:0

СЛИВЕН(СЛ) - РОЗОВА ДОЛИНА(КЗ)                  2:1

Методиев 22,дузпа, - 1:0, Методиев 46,дузпа, - 2:0

Йовчев 38 -  2:1

ЧЕР.МОРЕ(ВН) - ЖСК-СПАРТАК(ВН)                   0:0

ЧЕРНОМОРЕЦ(БС) - ЛОКОМОТИВ(СФ)                1:0

ПИРИН(БЛ) - СЛАВИЯ(СФ)                                 1:2

ЛЕВСКИ-СПАРТАК(СФ) - ХАСКОВО(ХС)            1:0

ЦСКА"СЕПТ.ЗНАМЕ" (СФ) - ЕТЪР(ВТ)                  1:1

 

                             

                                                       М         П   Р   З         ГР       Т 
  1. Левск-Спартак (София)        16         10   5   1      27:9     25 
2. ЦСКА СЕПТ.ЗНАМЕ (СОФИЯ)     16         8   8   0      25:10    24 
3. Тракия(Пловдив)                        16         8   4   4       27:16   20 
4. Ботев(Враца)                              1        8   1   7      19:18   17
5. Черно море(Варна)                     16         4   9   3       9:10     17 
6. ЖСК-Спартак(Варна)                 16          7   2   7      19:16    16 
7. Локомотив(София)                     16          6   4   6      20:22    16 
8. Беласица(Петрия)                      16          6   4   6      24:28    16 
9. Етър(В.Търново)                         16         7   1   8      22:22    15
10. Сливен (Сливен)                      16         7   1   8      26:28     15
11. Славия(София)                        16          6   3   7      19:21    15
12. Спартак (Плевен)                     16          5   4   7     19:22     14
- - - - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - - - -
13. Розова долина(Казанлък)         16        5   2   9      17:23     12
14. Пирин(Благоевград)                 16         4   4   8      10:19     12
-----------------------------------------  -----------------
15. Черноморец(Бургас)                 16         5   2   9      18:29     12
16. Хасково(Хасково)                    16         4   2  10     16:24     10

Класирания след 17 кръг

В момента разглеждате олекотената мобилна версия на уебсайта. Към пълната версия.
Уебсайт в Alle.bg